Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Volkswagen Phaeton lehetett...

A Volkswagen Phaeton lehetett volna sikeresebb autó?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik ez az autó, dacára a piaci fogadtatásának.Éppen ezért nagyon sajnálom, hogy ilyen sikertelen lett. Persze tudom, hogy a fő ok nem az autóban, hanem a márka image-ában keresendő. Ha egy-két dolgot másképp csinált volna a Volkswagen, akkor többet vennének belőle?
2010. okt. 7. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ha például nem VW emblémát tesznek az orrára sokkal több fogyott volna.
2010. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, a legfőbb okot én is ebben látom.

Plussz nem ártott volna egy kicsit egyedibb, merészebb forma sem. A Passat CC például gyönyörű autó, valami hasonlóan vonzó karosszériát a Phaetonnak is tervezhettek volna.

2010. okt. 7. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:

ha jobbra csinálták volna a Phaetont, akkor közvetlen ellenfele lett volna cégen belül az A8-nak. a phaeton lett a szegény ember luxusautója, jellegtelen külsővel, belsővel, és a Passatnal nem sokkal különlegesebb extrákkal.


azért lett ilyen, mert ilyenre akarták csinálni. új vásárlókat nyertek vele, még ha nem is egy közkedvelt autó. aki igényesebbre vágyott, és volt is rá plusz pénze, az megvette az A8-at. így a konszernnek 2 "luxuskategóriás" kocsija lett. nyertek rajta.


amúgy a gyárak nem mindig törekszenek arra, hogy mindent kihozzanak egy tipusból. legjobb példa erre talán az Alfa Romeo 8C. gyönyörű, és nagyon keveset gyártottak belőle. csinálhatták volna erősebbre, gyorsabbra, jobb futóművel. csak akkor lenne olyan korabeli (mai) Ferrari, amit lealázna a pályán. a Ferrarit arcontörölni oszrágon belül... hát inkább nem feszítették túl a húrt. így is eladták az összes kocsit, és ezek az autók már így néhány év után kezdenek többet érni eredeti áruknál. különlegesek, de nem olyan jók, mint lehetnének


a Phaeton középszerű, és nem olyan jó, mint lehetne. ilyennek is szánták.

2010. okt. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sikeres modell, egy ismerősöm egy szlovák VW szalonban dolgozik értékesítőként, heti átlag 10-15 Phaeton-t eladnak. Nekem is tetszik:D
2010. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na most megleptél! Én eddig csak Kínáról hallottam, hogy ott sikeres a modell.
2010. okt. 9. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:

az, hogy a szlovákoknak nincs szépérzékük, nem tesz népszerűvé egy modellt. történelmük sincs.


az meg, hogy sikeres a modell, természetes. szinte minden modell sikeres. a phaetonnal betömtek egy piaci rést. nem jó autó, de veszik, mert igény van rá.


második voltam

2010. okt. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Hát nekem pl. tetszik, csak lehetne egy kicsit olcsóbb :P
2010. okt. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!