Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a lengőkar szilent,...

Mi az a lengőkar szilent, tényleg olyan fontos és tényleg olyan nehéz kicserélni?

Figyelt kérdés
Műszaki vizsga előtt azt mondták ki kell cserélni ezt a szilentet munka óradíj volt a drága mert hogy nagyon nehéz hosszú idő cserélni
2023. jún. 14. 17:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Abszolút nem éreztem hogy ez a szilent rossz lenne hát ugyanúgy ment...
2023. jún. 14. 17:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég sok munka lehet vele, ha már össze van korrodálva az egész. A korrózióvédelmet és a geometria beállítást sem szabad elhanyagolni - ezért eléggé babra munka.


Én inkább magamnak csináltam, mert nem hiszek abban, hogy egy pénzre hajtó szerviztechnikus eléggé odafigyelne a részletekre. Ráadásul mindig megvágják az embert, és én nem kívánom támogatni az ilyen hajlamú egyedeket!

2023. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Abszolút nem éreztem hogy ez a szilent rossz lenne hát ugyanúgy ment..."


És hogy néz ki a kibontott öreg alkatrész? Hibátlanul - vagy már részben szétmállott?

2023. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. Azt nem láttam...mitől málik szét?
2023. jún. 14. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:

A gumi idővel elkopik és/vagy elkorrodál - azért.


Túlzottan megbízol az autószerelőkben, ha nem ellenőrzöd a munkájukat (legalább a vizuálisan ellenőrizhetőt). Ráadásul az ilyeneket szeretik jól átvágni, és így még jogod sincsen látatlanban panaszkodni más munkájára!

2023. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az út egyenetlenségei által keltett rezgéseket és ütéseket csillapítja. Gumi alkatrész, így talán számodra sem túl meglepő, hogy egy idő után tönkremegy. Elöregedik, kikeményedik és elkezd szétszakadni. Eleinte még lehet, hogy nem érzékelsz belőle semmit, de egyre rosszabb lesz, később elkezdhet kopogni a futómű, az autó úttartása romlik, akár imbolyoghat is, meg a futómű geometria is eltolódik, ami miatt szétnyalhatja a gumikat is. Meg, ne haragudj, de az semmit nem jelent, hogy te nem érzékelsz hibát. Ültem én már olyan autóban, ami azt hittem szét fog hullani alattam, olyan hangzavar volt menet közben, mint valami csatatéren, ahol ropognak a fegyverek, a tulaj meg széttárta a két kezét, hogy ő nem vett észre semmit.


A cseréjének nehézsége sok mindentől függ. Az első lengőkarok szilentjei általában relatív egyszerűek, bár nem mindig. A hátsó futómű nagyobb probléma szokott lenni, például Fordoknál a hosszlengőkar szilentjét ha cserélni kell, ahhoz szét kell bontani az egész futóművet darabokra, viszont a többi lengőkarokba be szokott rohadni a csavar és lehetetlen roncsolás nélkül szétbontani, ilyenkor szokott az lenni, hogy a két hosszlengőkar szilent miatt a komplett futóművet fel kell újítani, ami egy nap.

2023. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!