Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómosókba újrahasználják...

Az autómosókba újrahasználják a vizet?

Figyelt kérdés

A kézi autómosókba mennyire tiszta/koszos a víz ami a lándzsából kijön?

Néha ki szoktam veretni a cipőmet is ilyen helyeken, nem tudom mennyire higiénikus ez.


2023. szept. 9. 07:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy használnák már újra, használd már az agyadat.
2023. szept. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
1. Pl. tisztítás, szűrés után, mint pl. az úszómedencékben, szökőkutakban.
2023. szept. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Az úszómedencékben, szökőkutakban nem a koszt és mocskot veretik le a vízzel, hanem a relatíve tiszta vizet forgatják. Most ezt komolyan magyarázni kell...?
2023. szept. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként komolyabb mosókban a vizet tisztítják és újra visszavezetik.

1-es/3-as: gondolom, arról sem tudsz, hogy az ivóvíz hogy keletkezik, a szennyvizet tisztítják vegyileg, biológiailag, szürik és utána kerül a vízvezetékbe. Pedig a normál szennyvízben több minden van, mint sár!

2023. szept. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

#4


Nem tudom te hol lakhatsz, ha nálatok a tisztított szennyvíz kerül a vízvezetékbe. Szerintem ez már Bangladesben is nagyon elvetemült ötlet lenne.

2023. szept. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, újrahasznosítják a vizet...persze nem a végtelenségig, de a fizikai szennyeződés(is) kiszűrik, valamint a vegyi anyagokat semlegesítik. Szűrik, aztán egy része a csatornába, másik a mosóba..koszos vízzel nem lehet mosni.

a technológiát nem ismerem, de ha nem lenne újrahasznosítva legalább egy picit, a zöldek már sámántáncot járnának a mosó körül, és ott lenne a szörnyülködő sajtó is.

2023. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
#4: Gyógyszered meg elgurult ugye...?
2023. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak mosók ahol a szennyvizet egy tartályba vezetik, és átmegy egy tisztító, szűrésen ahol a benne lévő koszt, vegyi anyagokat semlegesítik- átszűrik és úgy kerül vissza a mosórendszerbe. De persze ezt szokták vegyíteni hálózati vízzel nyilvánvalóan, meg az esővizet is szokták gyűjteni ugyanúgy mint a szennyvizet és ugyanúgy átmegy azon a tisztítási folyamaton mire az bekerül a mosórendszerbe. Az autómosókban a szennyvíz nem megy be egyenesen a csatornába közvetlen csak egy tartályba és ha a tartály tele és nem tudják leüríteni tisztításra akkor egy túlfolyón megy a csatornarendszerbe tovább. De ezek is úgy vannak kialakítva hogy talajba ne kerülhessen és nyilván olyan csatornába kerül ahonnan a víz olyan helyre megy be ahol átesik a megfelelő tisztításon.
2023. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ülepíteni szokták és szűrik. Én úgy tudom EU-s előírás is.

Szal igen újra van használva.

2023. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!