Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásnál ti...

Használt autó vásárlásnál ti szoktatok alkudni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 24. 14:57
A kérdező szavazást indított:
Nem
Csak akkor, ha valami olyan értékcsökkentő tényező van, ami a hirdetésből nem derül ki
Egy keveset mindig
10% körül szoktam
10-20% körül szoktam
20-30% körül szoktam
30-50% körül szoktam
Én még ennél is nagyobbat alkudok
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem veszek használt autót.
2023. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lakás, ház autó...

Ezek valahogy mindig alkus dolgok.

Ha nem lehet, akkor erre a hirdetedben felhivják a figyelmet.

2023. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy az átlag piaci árhoz képest, hogy van beárazva. Ha ehhez képest túlzóan magas, miközben ugyan az az évjárat, ~km, ugyan azokat a szervizt kell rajtuk elvégezni. Akkor pofálanul bemondom az átlag árat. Teljesen más helyzet, ha le van szervizelve pl vezérlés, olaj, szűrők. Ezeket hasra ütésre nem hiszem el, min. alkatrész számlákat kérem róla.

A nemrég vásárolt autómnál is bevált a módszer :)

Ha pedig átlag áron van akkor nem igen alkudok. Meg van az az eset amikor jóval átlagon felüli az állapota, leszervizelve stb. Mindezt normális áron hirdetik, akkor ilyenkor alku nélkül azonnal le kell rá csapni.

2023. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy a pénzed ellensége akkor bepróbálkozol. Ha tetszik a kocsi úgy is megveszed, de ha kijön az átírás mondjuk azért jól esik.
2023. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Egyszer vettem használtautót. Nem nagyon tudtunk alkudni, de egy szett könnyűfémfelni téligarnitúrával belekerült az árba. Egyéb használt cuccnál mindig igyekszem 10%-ot lealkudni, ha úgy érzem, belefér. Lakásnál alkudni... Több lakásrladásban is résztvettem rá, és 5%-ot ha lealkudsz, akkor már nagyon jó vagy.
2023. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mint ahogy a 3-as is írja, ez eléggé helyzetfüggyő.
2023. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 10 alkalommal vettem eddig használt autót, mindössze 3 alkalommal alkudtam, amiből 2 sikerült.


Alapvetően akkor szoktam alkudni, ha vagy látom hogy az ár úgy lett belőve hogy az alkut beleszámolták (pl. 2.090.000 forint - nyilván számol vele az eladó hogy 2 misiért fogja elvinni valaki), vagy az autón vannak olyan javítandó dolgok amikről nem tudtam, viszont nem kizáró tényezők, például esztétikai hibák vagy kisebb műszaki hiba amit észreveszek.


Ha egy korrekt autót látok, ami korrekt áron lett kirakva (és általában szerencsére ilyenekbe futottam bele), akkor nem szoktam alkudni, szimplán azért, mert én személy szerint utálom ha én hirdetek valamit, eljön valaki megnézni, aztán pofátlan alkuval rabolja az időmet. Ilyen embereket általában elhajtom, és mivel nekem ezzel eladói oldalról rossz élményeim vannak, én is csak akkor próbálok alkudni ha tényleg van mire.

2023. okt. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hypno ***** válasza:
83%

Egyszer alkudtam használt autóra (ma is azt használom), de nem úgy ahogy gondolod.


+50 ezret ígértem, ha nem beszámíttatja az előző tulaj az új autójába, hanem eladja nekem.


Nekem megérte, mert ismertem a srácot és az autó teljes előéletét is, így simán kihagyhattam a vásárláskor kötelező vezérlés szűrő és olajcserét. Valójában ha százzal többet kér akkor is megvettem volna.

2023. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még mindig nincs erre általános szabály. Autótól, állapottól, ártól, eladótól függ.

Legutóbb én eladtam egy örökölt autót. Ár alatt hirdettem, mert nem meggazdagodni akartam belőle, csak egy nyűgtől megszabadulni. Facebook csoportba raktam fel először, egy napon belül 48-an akarták megvenni. Volt, aki azt írta, hogy bő 300 km-ről még aznap indulna. Sőt, volt aki látatlanban elkezdett rálicitálni az árra. A leggyorsabb jelentkező (ő is több mint 200 km-ről jött) is bepróbálkozott az alkuval. De megmondtam neki, hogy nem kenyérre kell az ára és 48-an állnak sorban az autóért. Ha neki nem kell, majd elviszi a második, vagy harmadik jelentkező. Ezt belátta, el is vitte irányáron.

Amikor vettem autót legutóbb, az új autó volt, ott nyilván nem kezdtem el alkudozni a kereskedéssel. Több helyről kértem árat ugyanarra az összeállításra, a legolcsóbbtól megrendeltem.

Használt kocsit legutóbb 12 éve vettem. Ott alkudtam kb. 3,5%-ot, mert mind a négy fék vasig volt kopva + törött volt a bal hátsó felfüggesztésben a spirálrugó, valamint az adaptív fényszóró hibalámpája is világított a műszeregységen, foglalkozós volt. Csak úgy, hogy minden szempontból megfelel az autó, nem is adják irreális áron, de én szeretnék még egy kis pénzt zsebre tenni, nekem nem lenne képem romáskodni.

2023. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én minden alkalommal próbálok alkudni. A legtöbb eladó már ezt belekalkulálja az árképzésbe. Én is így teszem. Egy 10-20 %-ot mindenre rászamolok. Aztán mindenki boldog. Eladó: eladta a portrékát azon az áron, ahogy akarta. Vevő: büszkén dicsekedhet otthon, a haveroknak, hogy milyen jó üzletet kötött.

Én az olyan eladókat nem is szeretem, aki fix áron hirdet. Ha tehetem, az ilyet nem keresem.

A pofátlanul alkudozás nekem sem szimpatikus, de a fix árral a normális alkudozót is kizárja.

2023. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!