Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a franc történhetett,...

Mi a franc történhetett, gyorsítás közben megállt alattam az autó?

Figyelt kérdés

Alany egy 1.2 16V Fiat Punto (2001)

Soha nem szoktam kiforgatni a motort de ma úgy voltam vele, hogy picit meglépem neki, 3-as sebesség fokozatban volt és kb. 4-5 ezer közötti fordulatnál váltottam el és egyszer csak kigyulladt az akksi jelző, olajnyomás jelző és ezzel együttesen megállt alattam a motor.

Először azt hittem szíj szakadt el vagy valami más történt a motorral, kb. 3.-4. indítózás után indult el az autó és azóta is ha leállítom eltudom indítani.

Kiforgatni nem mertem azóta és őszintén nem is merem, de ezt mi okozhatta? Annyit hozzátennék, hogy kuplungos az autó, csúszik egy picit a kuplung, lehetséges, hogy ez miatt történt ez? Ha nem ez akkor mégis mi?



2023. nov. 11. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
🤷.
2023. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez természetesen kamu kérdés. Ha 4500 fordulatnál leáll a motor, akkor az nem áll meg, hogy kigyulladjanak a visszajelzők, hanem a kocsi lendületétől forog tovább, fokozatosan lassulva. Egyébként aki passzióból üveghangig kínoz egy autót, az megérdemli. Ráadásul picit kuplungos autó nincs, ha az csúszik, akkor csúszik, ha nem, akkor nem. Félig kupluingos autó nincs, a kérdező hozzáértőnek gondolja magát, de nem az.
2023. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Megérdemli? Azt nem hallottad, hogy a benzinesek pont, hogy a magas fordulatokat szeretik? Időnként érdemes is kiforgatni őket, magas fordulaton tartani stb….

Különben is leírtam, hogy soha nem szoktam kiforgatni….. 2-2.5-nél váltok el általában, és most huu nagy bűn ha meglépem.. és igen, leállt alattam a motor és üresben gurultam és fékeztem közben…

2023. nov. 11. 17:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden manuális autó kuplungos. Ha csúszik a kuplung ki kell cseréltetni, mielőtt az egész szerkezetet meggyilkolja. Azért pedig nem áll le, mert csúszik a kuplung. Én valamilyen jeladóra tudnék tippelni vagy megdöglött benzinpumpa, ilyenek. Meg kell nézni kap-e benzint.
2023. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem.

Tehát elforgattad 5000-ig, benyomtad a kuplungot és leállt?

Amikor felengedted, akkor sem indult újra?

2023. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Először jöttek a hibalámpák, és csak utána állt le a motor? Csatlakozásokat végig lehetne nézni az akku saruktól kezdve.
2023. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát még eltudtam váltani 4-be aztán utána igen egyszerre kigyulladtak a fények meg a motor is megállt.

Csatlakozásokat holnap leellenőrzöm.

2023. nov. 11. 19:07
 8/12 anonim válasza:
0%
Digó "autótól" mit vársz?! 😆😆😅😅😂😂
2023. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Has már Punto, motorvezérlő volt már javítva? Illetve ha nem találsz kontakt hibát, test kábelt is meg kéne nézni az akku negatív sarutól, egész a váltóig
2023. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkusaruk nem mozognak, helyén vannak. Ennyit tudtam csak csinálni.

Motorvezérlő, hát erre én is gondoltam. De a sárga izzó ikon mindig világított a műszerfalon, hogy szerinte “ki van égve” és érdekes az eset óta nem világít, mintha a motorvezérlő “újraindult” volna vagy nem is tudom.

Ezen pl. az akksi saru levétele aztán vissza sosem segített, de tök érdekes tényleg, hogy az eset óta meg nem világít az izzó ikon meg más hiba sincs.

Max persze akkor világít ha bekapcsolom a helyzetjelzőt.

Visszatérve motorvezérlőre, azt mondják a 60 lovasakra igaz általában, hogy tönkremennek.

2023. nov. 12. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!