Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a franc történhetett,...

Mi a franc történhetett, gyorsítás közben megállt alattam az autó?

Figyelt kérdés

Alany egy 1.2 16V Fiat Punto (2001)

Soha nem szoktam kiforgatni a motort de ma úgy voltam vele, hogy picit meglépem neki, 3-as sebesség fokozatban volt és kb. 4-5 ezer közötti fordulatnál váltottam el és egyszer csak kigyulladt az akksi jelző, olajnyomás jelző és ezzel együttesen megállt alattam a motor.

Először azt hittem szíj szakadt el vagy valami más történt a motorral, kb. 3.-4. indítózás után indult el az autó és azóta is ha leállítom eltudom indítani.

Kiforgatni nem mertem azóta és őszintén nem is merem, de ezt mi okozhatta? Annyit hozzátennék, hogy kuplungos az autó, csúszik egy picit a kuplung, lehetséges, hogy ez miatt történt ez? Ha nem ez akkor mégis mi?



2023. nov. 11. 17:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egy szerelő állítása szerint, ha az autó nagyon el volt lustulva utána előfordulhat bár nem gyakori, hogy a katalizátorban lévő olajat nem égeti el vagy nem tudta elégetni gyorsan az olajkokszok miatt, és emiatt olyan mintha dugulás lett volna a rendszerben és lefullasztotta a motort.
2023. nov. 14. 21:41
 12/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért állt meg az autó -hiába gyorsítottál- mert volt előtted egy betonfal, esetleg agy 50 éves tölgyfa..

A többire én se emlékeznék tisztán.

márc. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!