Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy -2 fokban...

Normális, hogy -2 fokban alapjáraton visszahül a motor?

Figyelt kérdés
Normálisan autózom, a víz szépen felmegy 90 fokra, aztán úgy is marad. Visznt ha meleg motorral megállok és csak alapjáraton rotyog kb 15 percig, akkor lassan 60 fokra hül. Talán még 60 alá is beesne, ha tovább hagynám alapjáraton. 1.4TSI

jan. 30. 15:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nincs nagy autós tapasztalatom, de néhány éve még 1.7cdti astrákkal taxiztam télen, és azok nem hültek ki alapjáraton.
jan. 30. 16:05
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Klímárol megy a fütés?
jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem normális, ki kell cserélni a termosztátot.
jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Rossz a termosztát, nem zár vissza rendesen.
jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem klímáról fütök
jan. 30. 16:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Autóklímával nem lehet fűteni, de tévhitnek jó.


Termosztátot nézd meg első körben.

jan. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Termosztát
jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

[link]


Ahogy sejtettem, jófajta műanyag-házas termosztát, valószínű szétette a fagyálló már a műanyagot, söszevissza áll benne a termosztát.


Na ezért őrizgetem én az 1.7 szívódé fosatrámat a garázsban, már csak a tudat miatt is, hogy az még autó, nem valami matchbox.

jan. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 veterán vas ***** válasza:
54%

Egy normális állapotú autó -álló helyzetben/alapjáraton- képes önmagának "beállítani" az üzemi hőfokot, a külső hőmérséklettől függetlenül.

Ha nem, akkor irány a szerelő.


(nem rám tartozik, de mégis mindig rácsodálkozok: mi a bánatért kell egy autót 15 percig járatni alapjáraton?)

jan. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Dionysos ***** válasza:

Azért azt tegyük hozzá, hogy egy kicsit is modernebb motornak a régiekhez képest egész jó a termikus hatásfoka. Ha mondjuk alapjáraton hidegben megy a fűtés, külső levegőt kell felmelegítenie, lehet, hogy a hűtőfolyadékot is vissza fogja hűteni. Ha termosztát-probléma van, az főképp akkor hűti vissza a motort, amikor elindulsz, és a menetszél elkezdi hűteni a teljes vízmennyiséget, nincs kiiktatva a hűtő a kis vízkörből.


Első körben én rendes diagnosztikával megnéznêm, hogy élő adattal hogyan alakul a hűtőfolyadék hőmérséklete. Az autó műszerei nem a legpontosabbak, főleg nem a vízhőfok visszajelzője.

jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!