Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó otthoni mosásához,...

Új autó otthoni mosásához, ápolásához milyen termékeket ajánlotok?

Figyelt kérdés

#Aotóápolás
márc. 16. 05:03
 1/6 anonim válasza:
19%
Kromofág.
márc. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A célnak tulajdonképpen bármilyen márka megfelelhet. Én a Sonax márkát kedvelem. Jó ár-érték arányú. A TurtleWaxnak is vannak jó termékei és sok helyen beszerezhetőek. Ha az ár nem számít, akkor AutoGlym. A LotusCleaning is jó, bár szerintem túl van marketingezve, nem minden termékük ér annyit, amennyiért árulják. Ezek többnyire Kínából beszerzett cuccok, helyben csomagolva. Az előny hogy le vannak próbálva, nagyon gagyit nem kapsz.

Ha nem márkára, hanem konkrét eszközre gondolsz: vödör, mosókesztyű, mikroszálas kendők, mikroszálas törölköző a víz leitatásához. Sampon, wax. Üvegtisztító. Bőrápoló. Valami APC, azaz általános tisztító. Műanyagápoló, gumiápoló, lehetőleg szilikonmentes.

Nagyjából szerintem ez az alapkészlet, függetlenül az autó korától.

márc. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
W5.
márc. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Autósampon, szivacs, kefe, szarvasbőr- és mikroszálas törlőkendő, ablaktisztító, tömlő locsolófejjel és/vagy magasnyomású mosó, porszívó, brigéciol vagy bogárlemosó folyadék.


A szilikonos ápolószereket messziről kerüld el, mert hosszú távon tönkreteszik a felületeket!

márc. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Márkára gondoltam, köszönöm a válaszokat!
márc. 16. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Leginkább egy magasnyomású mosót, habszóró adapterrel.

A samponból kb. a legolcsóbb auchan gazdaságos is jó.

Felnitisztítóból a lidlis kézi spriccelős nekem bevált.

Ha waxolsz, akkor meg vallási vitákba lehet folyni, melyik márka a jobb :)

A legfontosabb hogy retkes autót ne kezdj el szivaccsal meg semmivel törölgetni.


Beltérre puha sörtés porszívó + melegvizes mikroszalas rongy.

Ha zsíros lett valami, akkor max izopropil alkohol, az teljesen elpárolog, nen eszi szét a műanyagokat mint az "ápolós" trutyik.


Ha van bőr, arra van külön tisztitó és ápoló (kombináltat ne vegyél)

márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!