Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Munkába járás más alternatíva?

Munkába járás más alternatíva?

Figyelt kérdés

Napi 13-13km-t szeretnék megoldani lehetőleg minél kevesebb autó használattal.


Most 2 autót tartok fent, de eltudnám másra is költeni ezt a pénzt.



Tömegközlekedés maximum, ha minden kötél szakad:

-a gond vele, hogy ez a 13km 1,5 óra időbe



Gondoltam elektromos biciklire esetleg robogóra vagy nagyobb motorra, (csak B jogsim van) ezek megoldást nyújthatnak? Esetleg egyéb tipp?


márc. 16. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pedelec az jó mert kb fél óra ennyi táv.
márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Biztos hogy ennyi tömegközlekedéssel? Akkor tudom elképzelni, ha a Duna két oldalán van a kiindulás és a cél, ilyen tényleg van, de az autóval is nagy táv, csak gyorsabban tudsz menni. Amúgy kerékpár (hagyományos), ha tényleg ennyi a megtett táv és nem csak légvonalban mérve ennyi.
márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, reggel odafele lenne egy 30 perces, de ott rizikós az átszállás (1 perc van rá) viszont haza fele abszolút nincs lehetőség. Sőt haza busz+vonat kombó kell.


Igazából a probléma az, hogy a munkahelyem egy kis faluban van, ami a "fő út"-tól 20km-re található viszont én ezen a fő út mentén lakom.


Ez tényleges táv, nem a légvonal.

márc. 16. 17:35
 4/14 A kérdező kommentje:
#1 igen valami ilyesmit találtam KTM-be elvileg 60-70km a megtehető táv vele, de még nem néztem utána, hogy pontosan mi is ez vagy hogy működik
márc. 16. 17:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Bicikli még mozgás is és nincsen fenntartási költség vagy csak nagyon minimális.
márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem motor van alternatívaként munkábajárásra Tömegközlekedést én is elvetettem 2 busz, helyközi, majd helyi járat. De a buszpályaudvar sincs a közelben, tehát oda is gyalog még el kell mennem.
márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem is, bár csak 900méter, ha ez lenne a legnagyobb gond...
márc. 16. 18:39
 8/14 anonim ***** válasza:

De minek a 2 autó erre?

Egyébként nyilván egy robogó jó megoldás lehet, már amikor. Mellé akkor is egy autót fenn kell tartani, csak az üzemanyagon tudsz spórolni vele

márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

1 autót mindenképpen akarok, 2 autót nem szeretnék egyelőre tartani, ezért is kellene valami más alternativa is.


Az egyik autóm hengerfejes lett, addig használtam a másikat, kész lett a hengerfejezés, a másikba eltört a szervószivattyú, közben az előző autón beszart a benzin pumpa, most vagyok olyan helyzetbe, hogy mind a kettő autó használható, ám, de az "értékesebbet" igazából le kéne rakni megint, mert van rá esély, hogy a kormányműve felújitásra szorul. A fenti esetben, ha csak 1 autóm lett volna, akkor lett volna alkalom, hogy dolgozni se tudtam volna menni.

márc. 16. 18:55
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Ja, hát akkor érdemes lenne a két hulladék helyett egy normális állapotú autót venni és minden gondod megoldva
márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!