Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell indexelni ha nincs...

Miért kell indexelni ha nincs kinek?

Figyelt kérdés
Miért kell például egy kereszteződésben indexelni ha se auto gyalogos senki nincs ott? Vagy körböl kifelé ha nem jön senki? Elvileg az irányt jelezzük ezzel, de ha sehol senki akkor kinek? Miért nézik a rendőrök körből ki indexel kifelé? Lényeges ez?

márc. 24. 22:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Mégis van ott valaki, ha látja a mulasztást.

https://www.youtube.com/watch?v=qzbtdclsJXw

márc. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%

Azért indexelsz, mert ha rászoksz, hogy mondjuk éjszaka minek, akkor berögzül, aztán majd egyszer olyankor felejted el, amikor nem kéne. Nem vicc, én a biztonsági övvel vagyok így.


A körforgalmi indexben meg majd kisegít más válaszoló. Szerintem a világ legidiótább dolga. Másik kérdés alatt pár hónapja valaki példálózott, hogy bezzeg Romániában ha nem az első kijáraton megy ki valaki, akkor balra indexel, hogy ezt is jelezze. MINEK?

Nálunk ugye csak kifele kell, de a többség akkor teszi, amikor már tekeri a kormányt. Index akkor jelez bármit, ha legalább 1-2 másodpercig jár. Ha te a harmadikon akarsz kimenni, amint elsuhansz a második kijárat mellett (mert előtte félrevezető lenne) már ki kéne tenni. Ahogy elnézem a sok mazsola kormányzását meg tempóját körforgalomban, szerintem ez túl nehéz feladat nekik. Másrészt meg én körforgalom közelébe érve bárkiől megmondom, aki benne van, hogy hanyadikon fog kimenni. Látszik a mozgásán. Szóval abszolút feleslegesnek találom a körforgós indexelést, mert aki csinálja, nem úgy csinálja, hogy haszna legyen, illetve aki nem csinálja, arról is tudom, mit akar. Aki szabálytalanul többsávosban a belsőből vág ki a kijáraton, azt is előre látom, és felkészülök rá.


Csak ugye a többség vak és/vagy balf*sz és a legegyszerűbb körforgalmat sem tudja használni, sem itt, sem Nyugat-Európában. Ez a baj.

márc. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

MI az, hogy nincs kinek?

Mi vagy te, varázserejű látnok? Honnét tudod, hogy egy bokor mögött egy gyalogos a járdán pont nem akar-e átmenni és nem az autók mozgását figyeli-e?

Fogd föl, hogy az indexelés a szándékod egyértelmű jelzése. És a közlekedés biztonsága szempontjából kiemelten fontos, hogy mindenki tudja, te mit akarsz csinálni, merre akarsz továbbhaladni. És soha nem lehetsz biztos abban, hogy valaki másnak nincs-e szüksége arra az információra. Eleve abszurd feltételezés, hogy a közlekedés összes szereplőjét, beleértve a semmiből előszaladó gyalogost is, mindig minden esetben meglátod.

márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

> "Nálunk ugye csak kifele kell, de a többség akkor teszi, amikor már tekeri a kormányt. Index akkor jelez bármit, ha legalább 1-2 másodpercig jár. Ha te a harmadikon akarsz kimenni, amint elsuhansz a második kijárat mellett (mert előtte félrevezető lenne) már ki kéne tenni."


A kar átkapcsolásakor a relé behúz, így rögtön felvillan az index. A késleltetés max. tized vagy századmásodperc lehet, másodpercek egészen biztosan nem telnek.


A kijárat melletti elhusanással az a baj, hogy ha olyankor teszi ki jobbra, akkor még javában kormányzol balra, ergo rögtön le is vágja az indexkart. Nálam még olyan is szokott lenni, hogy jobbra bekanyarodok a kijáratra, de rögtön balra kell korrigálni egy nagyon kicsit az útvezetés miatt és vághatom fel újra az indexkart, mert lecsapja.

márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Megfájdul a kéz/ujj, ha használjuk?
márc. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Régóta vezetek, minden körforgalomban képes vagyok szabályosan indexelni, mikor elhagyom azt.

Én nem tudom, a gyakorin ilyen debil vezetők vannak, akiknek nehézséget okoz az indexelés körforgalomban?

márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
De várjál, ha a rendőr látja, hogy nem indexelsz, akkor mi az hogy nem látja senki? Ez nekem bűzlik. Persze, ha valóban nincs sehol senki, akkor tényleg felesleges és nincs aki megbüntessen, de ha rendőr látja, akkor már van valaki.
márc. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Mert ez a szabály.


Ennyi erővel a piros lámpánál miért állsz meg, ha nem jön senki?

márc. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#4 Tehát akkor indexelsz, amikor már kormányzol is. Akkor az indexszel te nem jelzel szándékot. Akkor rakod ki, amikor már tök mindegy a várakozónak, hogy be tudott volna hajtani a körforgalomba, mert a mögötted levő miatt nem tud. De ha előre látja, hogy te ki fogsz hajtani, akkor esetleg be tudott volna hajtani, ez lenne a körforgalom lényege. Te az indexeléssel ezt nem segíted elő, a figyelmes szem segíti csak. Kb. olyan, mintha az autópályán te úgy váltanál sávot, hogy már a terelővonalon vagy, amikor kirakod az indexet. Végül is indexeltél, csak éppen nekem bele kell taposnom a fékbe, vagy a manővered nélkül, index nélkül kell megjósolnom, hogy bizony be fogsz vágni elém.
márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
#9 Ez az elméletben így van, a gyakorlatban meg kirakod az indexet, rögtön visszavágja az ellenkező irányú kormánymozdulat és a kívülálló vagy meglátja azt az egy villanást vagy nem és megmondja, hogy mekkora bunkó vagy, mert későn jelzel. Bár ez függ a körforgalom méretétől is. Egyébként ez főleg a BMW és az Opel egyes típusaiban vicces, ahol az irányjelzőkar nem marad fenn kapcsolás után.
márc. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!