Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell indexelni ha nincs...

Miért kell indexelni ha nincs kinek?

Figyelt kérdés
Miért kell például egy kereszteződésben indexelni ha se auto gyalogos senki nincs ott? Vagy körböl kifelé ha nem jön senki? Elvileg az irányt jelezzük ezzel, de ha sehol senki akkor kinek? Miért nézik a rendőrök körből ki indexel kifelé? Lényeges ez?

márc. 24. 22:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
#10 Nem tudom, milyen autókat vezettél eddig, de nem vágja vissza. A jobb indexet nem vágja vissza az, hogy balra van tekerve a kormány. Akkor vágja vissza, ha balrÁBB tekered. De mivel körbemész, elvileg amíg benne vagy, nem kéne mozognia a kormánynak. Akkor megint visszatértünk oda, hogy az emberek többsége balf*sz. Én behajtok egy körforgalomba, pályára állítom a járművet, és sem a gázon, sem a kormányszögön nem módosítok addig, amíg el nem kezdem a kihajtást. Úgy nem lehet szép köríven haladni, hogy rángatod a kormányt.
márc. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%

Azért kell, mert attól függetlenül, hogy te meg vagy győződve róla (vagy éppen nem győződtél meg róla) hogy nincs ott senki, még lehet ott valaki.


Persze virtuális térben mindenki tökéletes sofőr 360-fokos látómezővel, beépített radarral, hibátlan KRESZ tudással, soha nem lankadó figyelemmel. De elég ha évente vagy teszem azt havonta hibázunk akkor nem mindegy, hogy a másiknak aduk lehetőséget a figyelmetlenségünk ellenére vagy sem.


Én elég sok helyzetet védtem már ki ahol a másik sofőr úgy gondolta, nincsen ott senki, aztán mégis ott voltam.

márc. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Tehát a rendőr már ott van, mégse vagy egyedül...

Egyébként holttér, érkező közlekedő, aki még a manőver megkezdése előtt nem lát, de közben már igen (mert ugye előre jelezzük a szándékot, nem közben)

márc. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 krwkco ***** válasza:
67%

A körforgalomban akkor kell jelezni a kihajtást, amikor már egyértelmű, hogy nem az előzőn akar az ember kimenni. Vagyis akár az előző kihajtó előtti elhaladáskor. Ez sokkal korábbi, mint a kormánymozdulat, amivel elhagyja az ember a körforgalmat.

Én sosem szoktam behajtani a körforgalomba, ha valaki nem jelez és legalább félig nincs kint az autója. Attól, hogy egy kicsit kóricál összevissza, még nem fogom megkockáztatni, hogy belém hajtson és neki legyen igaza a baleset elbírálásakor. De még egy rámdudálás sem hiányzik.

márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 krwkco ***** válasza:
79%

"Miért kell indexelni, ha nincs kinek?"

Azért mert,

- sosem lehetsz biztos benne, hogy van-e ott valaki

- éppen akkor a leghasznosabb a jelzés, ha azt hiszed hogy nincs ott senki, de tévedsz

- automatikusan indexelni egyszerűbb, mint azon spekulálni, hogy most jelezzek-e vagy sem. Van-e ott valaki vagy nincs.

"Miért nézik a rendőrök körből ki indexel kifelé?"

A rendőrnek más szempontjai vannak, mint a helyzet analízise. Ha megszeged a KRESZ-t, megbüntet. Ilyen egyszerű. :-)

márc. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
44%

Azért kell jelezni, mert irányt változtatsz.

KRESZ 29§-t olvasgasd.

márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 krwkco ***** válasza:
41%

"Ha nem hajtasz be, amíg félig nincs kint az autója, az azt jelenti, hogy bizonyára lejárt a jogosítványod."

Azt jelenti, hogy ismerem a kreszt, látom az elsőbbségadás kötelező táblát és az elsőbbséggel rendelkezőt nem kényszerítem haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására, amíg nem egyértelmű, hogy az útvonalunk nem keresztezi egymást.

márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 krwkco ***** válasza:
És ennek főleg akkor van jelentősége, ha a körforgalomban folyamatosan jönnek az autók. Ha az egyik jelezne, be tudnék hajtani a helyére. De ha egyik sem jelez, akkor egy jobbfelé mozdulás miatt nem fogok beugrani a lyukba. Csak, ha látom, hogy vele már egyértelműen nem lesz baj és a következő még elég messze van, hogy ne akadályozzam.
márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, sejthető volt hogy ezért szét fognak szedni. :D :D
márc. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
20%

#21 Ja.. szerinted azokat akik éjjel kettőkor a kuka üres úton nem indexelnek a körforgalomban. :D :D :D


Tele van a gyakori olyan járműtulajdonosokkal akik még a saját garázsukban állva is indexelnek. :D :D

márc. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!