Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vásárlásánál mire...

Új autó vásárlásánál mire kell hogy figyeljek?

Figyelt kérdés
mi az amit meg kell kérdezni, mit kell figyelni...
2009. jan. 21. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Garancia. Szállítási határidőt egyeztetni. Ha hitelre veszed az autó, alaposan nézd át a hitelszerződést, tényleg annyi-e az önerő feltüntetés, amit ténylgesen befizetsz. (Pl. 3.000.000 az autó befizetsz 600.000-et és hogy tényleg 2.400.000Ft-e a felvett hitel összege). Ha deviza alapú a finanszírozás, árfolyamkövető-e vagy havi fix díjas, ezt is tisztázzátok le mindenképp. Nézd meg a kamatot, de ne is a %-os részt, hanem inkább a futamidő alatt felmerőlő összes többletköltséget. Mennyi az az összeg, amit kamatban fizetsz.

Kell-e Cascot kötnöd (általában igen). Van-e használtautó beszámítás, ha igen annak mennyi a tényleges beszámítási ára (hitellel van-e terhelve stb...), ezt is rögzítsétek írásban mindenképp. Fontos tisztázni az üzembe helyezés, névre írás költségét. Kérdezd meg, hogy az üzembe helyezési költség tartalmazza-e a gumiszőnyeget és kötelező kresz tartozékokat (háromszög, izzókészlet, mentődoboz), nehogy meglepetésként érjen, amikor veszed át az autódat, hogy még ez sincs benne. A szerződésben minden extra felszereltség legyen benne (pl. ha nem szériája az autónak egy adott dolog, akkor legyen feltüntetve), ha kapsz ajándékot (pl. vonóhorog, gumiszőnyeg, rádió), azt is rögzítsék. Kapjál mindenképp egy saját adásvételi szerződést (vagy megrendelőt, elég a fénymásolat is), ha hitel van a hitel/kalkulációs ajánlatból mindenképp kérj egy példányt. Ha az autószalonban kötöd a biztosítást, kérj egy biztosítási ajánlatot is, hogy esetleg amíg nem veszed át az autódat, körbe tudj nézni más biztosítók ajánlatai között is. Hirtelen ennyi jut eszembe, remélem tudtam segíteni.

2009. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Előző vagyok: ha részletre veszed az autódat magánszemélyként, mindenképp előnyösebb hitelszerződés (nézd meg, hogy nem lízing-e). Autó átvételekor mindenképp kell, hogy kapj számlát, amin szerepel az önerő befizetése is. Tied az 1.sz.eredeti példány. Nem árt tisztázni előre a várható szervizköltségeket sem.
2009. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha még a kiválasztási stádiumban vagy, érdemes több kereskedőtől részletes ajánlatot kérni, van hogy akár több százezer ft is lehet a különbség.


Ha nem rendelésre veszed, hanem szalonautó esetleg bemutatóautó, mindenképpen kell engedjenek az árából akár 10 % ot is.

2009. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Az előző válaszolónak (az első két válasz írója vagyok) egy szalonautó nem feltétlenül olcsóbb, sőt ugyanannyi, mint bármelyik másik társa, hisz nincs forgalomba helyezve, nem az importőr telepén áll, hanem a kereskedőnél, vagy épp arra esett a választás és begurították a szalonba. Engedni akkor tudnak tetemeset, ha beragadt autóról van szó, ami esetleg már 1 éve is a kereskedő telepén parkol. A bemutató autó (tesztautó) az persze más, az forgalomba van helyezve, kilométerek vannak benne, ott egyértelmű az árengedmény, de hatalmas nagy csodák ott sincsenek.

Ha a kereskedénél van a kiválasztott konkrét autó és meg is mutatják azt, akkor meg tudod nézni az alvázszámot. A 10. számjegye elárulja az autó gyárátási évét. De olyat is csinálnak, hogy azt mondják nincs a telepen pont olyan konkrét autó, meg kell rendelni (pedig valójában ott van, de te ugyse tudod, hogy az pont az az autó-e,), hogy időt nyerjenek vele, könnyebben tudják tartani a szállítási határidőt, főleg a mostani gazdasági helyzetben.

2009. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen igazad van, így értettem én is a "szalonautót", hogy beragadt sok hónapos, sőt, ha évváltás van közben akkor pláne, mert igaz hogy a forgalombahelyezés éve szerepel a forgalmiban, de a gyártási év is, és az olyan esetben nem használ az értéktartásnak.
2009. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a cikket egy Skoda honlapon találtam, de, gondolom, hogy más autótípushoz is hasznos lehet:


[link]

2009. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Lehet ez neked nem fontos de mi elfelejtettük megkérdezni hogy az utasoldali légzsák kikapcsolható-e, mert kisbabat autósülésben csak kikapcsolt légzsák mellett ültethetsz előre, úgy biztonságos neki.
2009. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

még úgyse biztonságos!


Az autó legveszélyeztetetteb helye a jobb egyes.


A kikapcsolt légzsák csak azt kerüli el, hogy kisebb kocanáskor nem durran rá.

Nagyobb ütközésnél meg semmi nem védi.


Sokkal biztonságosabb a picinek hátul ülni!

2009. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagyok lepontozva, szerintem a leghasznosabb dolgokat írtam le, ez kissé idegesítő ilyenkor elmegy a kedvem ettől az oldaltól. Autószalonban dolgoztam, szerintem jobban tudom, hogy mire kell figyelni, mint aki lepontozott. Köszönöm.
2009. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, hülyeség ez a pontrendszer, tényleg kimerítő és fontos választ adtál.
2009. jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!