Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell az autó fényszóróit...

Hogy kell az autó fényszóróit beállítani?

Figyelt kérdés

Régi,25 éves kreszkönvben anno olvastam,de nincs meg a könyv,a guglimeg csak valami mondeo-t dob.

Gondolok arra a grafikus rajzra,ami írja a távoltágot a faltól,a magasságot,az asszimetria szögét a vizszintestől,stb...


2011. márc. 1. 19:16
 1/7 anonim válasza:
58%

Helló! Én ezt találtam a guglin:


Fényszóró beállítása házilag 90% pontossággal


keress egy függőleges falat, ami mellett van olyan vízszintes sík felület ahol a falra merőlegesen el tudsz távolodni a kocsival a faltól 8-10 méterre.

- álljon merőlegesen a kocsi hossztengelye a falra és menj olyan közel a falhoz az autó orrával amennyire, csak lehet!

- jelöld be a falon a fényszóróid középpontjait. (tehát a két pont magassága a talajtól egyezzen meg a fényszóróid magasságával és a két pont közötti vízszintes távolság, egyezzen meg a két fényszóród középpontja közötti távolsággal, a két pontot összekötő egyenes közepe a kocsid közepének feleljen meg)

- tolass hátra kb. 8 métert (a falra merőleges irányban) és állítsd be úgy a fényszórókat, hogy a falra vetített vízszintes vonal a bejelölt pontok magassága alatt 7-8 cm-rel legyen. A vonalakon látható töréspontok pedig pontosan a jelölések alá essenek, tehát ne legyen se összetartása, se széttartása a lámpáknak és a fénynyalábok iránya legyen párhuzamos az autód hossztengelyével.

2011. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ahogy az első írja, így nagyjából be lehet, így a fényszórónak elvileg 10%-os lenne a vetítése.

De ahhoz, hogy így beállítsd elég sok dolognak passzolnia kell:

-találj egy függőleges fala, ez azért megoldható

-ezzel szemben, a falra merőlegesen kéne megállni, egy teljesen vízszintes talajon

ha ez sikerül, akkor felrajzolod a falra a fényszóró középpontját, majd összekötöd a kapott 2 pontot, megállsz a faltól 10 méterre, és beállítod, hogy a vonal alá világítson a lámpa 10-10 centivel, attól függ, hogy mi a gyári előírás, ez általában fel van tüntetve a fényszóró házon %-ban

pl.: 12%: 10méterről 12 centivel kell lejjebb világítania

De mielőtt neki állsz ellenőrizd a guminyomást, ültess be a hátsó ülésre középre egy kilós emberkét.


De a legjobb megoldás, ha elgurulsz egy szervizbe, bvagy az autóklubba, vagy egy nkh vizsgaközpontba, ahol talán még ingyen is beállítják a fényszórót.

2011. márc. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

70 kilós emberkét, ez lemaradt, de tényleg jobban jársz, ha műhelyben állítják be, jobban fogsz látni 2 okból is:

1: oda világít ahova kell

2: mivel nem fogja kiégetni a szembejövő retináját, ezért ő nem nyomja rád a refijét

2011. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek !

Egy trehány embertől kaptam kölcsön egy őreg Suzukit. Horog van rajta,az enyémen nincs,utánfutót kell húznom néhány napig,lehet,hogy sötétbe érek haza. A jobb fényszóró törött,már vagy fél éve megvan az új/bontott/,csak lusta volt cserélni.

Bele akarom rakni,úgy néztem,nem nagy cikk kicserélni,de a beállítást nem tudtam.Nem akarok pár napért még szervízbe is menni.

Mégegyszer Köszi !

2011. márc. 1. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen autoról van szó,ahány annyi féle,neki állsz a falnak és szabályozod.
2011. márc. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Elvileg minden fenyszoron van 2 db magassag allito csavar. De ezt balra vagy jobbra tekerjem hogy allitson?
2017. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tekergesd és meglátod.

Mellesleg 10 méterre álni a faltól, és 10 centivel lejjebb kell világítania a tompítottnak mint a közepe. Benzintank teletöltve, fényszóróállító nullán.

2020. nov. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!