Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autókereskedők szoktak...

Az autókereskedők szoktak vmilyen garanciát vállalni? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtökön vettünk használtan(5éves)egy Peugeot 407-es autót.Semmi baja nem volt egész máig.Ugyais ma,ahogy indítottam volna be az autót nem bírtam.Kihívtam egy autószerelőt,és ő mondta, h akkumlátor csere.Úgy adták el a kocsit,h tudhatták az autókereskedésben,h rossz az akksi.Ezt az autószerelő mondta.Az akksi csere min.30e-ft lenne.


Ilyen esetben van vmi olyamsi,h az autókereskedés garanciát vállal az elhozott kocsira egy bizonyos ideig? Ha igen,akkor felhívhatom őket a problémámmal?


Köszönöm!


2011. márc. 22. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól kinevetnének.Semmit az ég egy világon nem fognak csinálni. Ez sajnos tapasztalat.
2011. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem úgy működik,hogyha lesz vmi baja 1hónapon belül,akkor megcsinálják?
2011. márc. 22. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy használt autót szinte biztos, hogy az akksi már nem a legjobb benn és ki kell cserélni, úgy mint az olajat és vezérmű szíjat is. Egy akkumulátor nem hiszem, hogy 30 ezer lenne, egy 55Ah-s Bosch akksit is 20 körül már lehet kapni. A kereskedés biztos, hogy nem állna szóba veled, mert úgy is megtalálná a kitérőket.
2011. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi, anyuéknak Ford van,ők is használtan 5 évesen vették.Most 10 éves és soha nem kellett benne cserélni semmit.Persze elvittük átnézetni mindig,soha nincs semmi baja.

Tudom Peugeotot nem éri megvenni... :)

2011. márc. 22. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, az akkumulátornak nem a rázkódás a halála... Végül is, apukádék fordjának soha semmi baja nincs... persze... hiszi a piszi, vagy te nem tudsz róla. az akku nem a pözsó hibája, ne felejtsd el!
2011. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs róla semmilyen papír amit a szerződés mellé adtak akkor nincs garanciakötelezettsége a kerekedőnek, már csak azért is mert az hogy kereskedés nem feltétlenül jelenti azt hogy szervíz is, vagy azt hogy egyáltalán értenek az autókhoz, éppen ezért nem szabályozza ezt a törvény. Max. kártérítésre kötelezhetnéd őket, de ezt sem látom valószínűnek. Amúgy ha használt autót veszel ilyen nagy értékben akkor azért átnézeted vagy legalább félreraksz valamennyit az esetleges nem várt javításokra, nem? Ejnye-bejnye, ez se nem az előző tulaj, se nem a kereskedő hibája, de még csak az autóé sem, neked kellett volna erre gondolni!
2011. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
már bocs de énse állnék veled szóba ha ilyen kéréssel jönnél oda hozzám.. az akksi az kopó alkatrész.. időnként cserélni kell..
2011. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké,csak egy kósza ötlet volt.ezértfordultam először ide hozzátok.nyugi van na... el van felejtve az atókereskedés.
2011. márc. 23. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!