Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vajon nálunk megérné azt...

Vajon nálunk megérné azt csinálni, mint az Autókereskedők (Wheeler Dealers) c. műsorban?

Figyelt kérdés
Egy, a Discovery-n futó sorozatról van szó. A lehető legkevesebb pénzért vesznek egy használt autót, a lehető legkevesebb pénzből felújítják, aztán a lehető legtöbbért eladják. Nálunk megérné ezt csinálni? Vagy érdemesebb lenne külföldön eladni az autót?
2011. máj. 3. 17:34
 1/9 anonim válasza:
szerintem az ország használtautó kereskedőinek nagy része ezt teszi. De most az autópiac nagyon áll, nem sok embernek van pénze autót cserélni.
2011. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem érné meg.

Túl nagy hasznot ők se hajtanak, és akkor még nem számolták a munkadíjat.

2011. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kategórikusan NEM!

Legalábbis én a Porsche epizódokat néztem, és mivel magam is konkrétan érintett vagyok a márka által, így azt kell mondjam, hogy ők Angliában megvesznek egy régi "Porolót", ami egyben van, kicserélnek rajta ezt-azt, aztán eladják. Hát nálunk, ha veszel egy régi Porschét, akkor annak "csak a torka véres", simán ráköltesz mégegyszer annyit(hála a rendkívül pénzéhes, szűk szerelői körnek), hogy egyáltalán legyen belőle valami. És ennek az autónak nálunk nincs vevőköre. A nagypénzű újat vesz, a kisebb pénzű meg nem azt. Aki mégis, az meg olyanokat alkuszik, hogy "attó'kó'dúsz".

2011. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon ez úgy megy, hogy leöntik a jármű belsejét egy vödör szilikonnal, kívülről felpolírozzák és mehet eladásra.

Az hogy a karosszériajavítás után a fényező ráfújt még az ablakmosó tartályára is egyáltalán nem számít, biztos nehezére esett rádobni a tegnapelőtti újságot hogy jusson rá sárga festék...

2011. máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* ...hogy NE jusson rá sárga festék.
2011. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

K G, ez tapasztalat? :D

Amugy sejtettem, hogy nálunk nem lenne ez nagy üzlet, de ha mondjuk kiviszem osztrákba?

2011. máj. 3. 18:39
 7/9 anonim ***** válasza:
És szerinted az osztrák megveszi tőled magyar papirokkal mikoir neki az még 1 valag pénz hogy osztrákra cisnálja?
2011. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt a Wheeler Dealersben a műsorvezetők profi autószerelők (tehát nem OKJ-s hozzánemértők mint Mo.-n a legtöbben). Másrészt ott hatalmas piaca van az öreg autóknak, hiszen egy 70 milliós országról van szó amely mindig is élen járt az autós kultúra terén. Ezzel szemben Magyarországon a II. VH után itt volt a szocializmus, kevés típus jutott el hozzánk abban az időben. De visszatérve a kérdésedre azért van egy minimális bázisa az autóknak amiket érdemes lenne felújítani és utána esetleg profittal is túl lehetne adni rajtuk, tehát meg lehet csinálni, van is néhány profi restaurátor garázs Magyarországon, de többnyire az a vége ha valaki maszekban hozzákezd ilyesmihez hogy eljut odáig hogy szétszedi az autót aztán az udvar végében évekig egy ponyvával letakarva rozsdásodik, aztán vagy lesz rá ideje és pénze a tulajnak egy idő után vagy inkább túlad rajta és az alkatrészeken. Vagy egy szemfüles gyűjtő veszi meg vagy az ócskavasgyűjtők. Amúgy EU-n belül alkatrészeket potom pénzért lehet postázgatni fel-alá, tehát akinek van PÉNZE, IDEJE, ÉRZÉKE valamint TUDÁSA hozzá annak megéri. Csak ugye aki a fent leírt 4 kritériumból legalább 3 kritériummal rendelkezik annak több mint valószínű hogy a munkája és ezzel kapcsolatos...
2011. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, saját tapasztalat. El sem hiszed milyen nehéz elfogadható állapotú, normális árú kisebb egyterűt találni, ha az ember anyjának TK-s lesz a korábbi kocsija és gyorsan kell valami.

A konkrét példa egy sárga WagonR+ volt, olyan autókereskedésben ahol még volt 3 ugyanebből a típusból. Végignéztem mindet, aztán megállapítottam hogy vacakok és továbbmentem. :(

Igaza van annak aki azt írta hogy pl. Angliában máshogy mennek ezek a dolgok, elég ha megnézed a Top Gear-es bolondok "Challenge" névre keresztelt epizódjait.

Idehaza mindenki csak nagyot akar kaszálni, az autó pedig még mindig luxuscikknek számít az emberek szemében.

2011. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!