Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha diesel helyett...

Mi történik, ha diesel helyett benzint tankolunk?

Figyelt kérdés

Mennyiben károsulnak az autó alkatrészei, mi lehet a következménye? Minden autószerelő meg tudja javítani?

Köszi


2009. márc. 10. 16:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A 10%-ot író válasz a legigazabb. Mindkét motor elviseli a keverést, persze bizonyos fokig.


A régi dízel motorok bő 1/3 arányig keverhetőek, ezt régen a dermedéspont csökkentése miatt rendszeresen csinálták. (Manapság télen már minden üzemanyag "alpesi", meg mittudomén milyen fajta, de ezt az infót nem árt megjegyezni, mert ha még nyáron, amikor ugye még nem pakolnak dermedéspont-csökkentő adalékból igazán a gázolajba, teletankol az ember, és csak télen veszi legközelebb elő a kocsit, akkor meglepődve tapasztalhatja, hogy nem indul.) Az újabb motorok kevésbé szeretik, de ott is bővel a 10% felé is el lehet menni.

Persze minél több a benzin benne, annál inkább "kopog" a motor.


A benzines motorok is elég jól viselik a gázolaj adagolását. Persze itt is főleg a régiek. Anno az orosz csúcstechnikával (Zsiguli) mi is majdnem 1/3-os arányban jártunk, mert jócskán olcsóbb volt a gázolaj, és alig evett többet a kocsi. (Nem, nem halt meg tőle a kocsi, bő 400 ezer kilómétert futott.)


A teljes átállást persze nem bírják, természetesen mihamarabb le kell cserélni "eredetire".

2009. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Ha beindítod benzinnel károsodni. kopni fog a befecskendező rendszer.A kár több 100 ezer Ft is lehet.Ne indítsd el, vontasd vagy trélerrel szállíttasd a szervizbe, ahol leszívják a benzint.Gázolaj tankolás után használhatod tovább gond nélkül.
2009. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Ahogy én jártam:Kissé fáradtan ismeretlen kútnál szerencsétlenségemre ausztriában mellényúltam és beletekoltam 17 liter 91-es benzint a ca majdnem üres tankba.Szerencsére időben észrevettem nem indítottam el a motort.Ismerve az árakat a szerviz volt az utolsó gondolatom ami lehetséges megoldás.Hazatelefonáltam este 11 óra volt.Kijött a kollegám de túl vastag csövet hozott a lesziváshoz ezért hazavontattuk.Negyven kilométer Sopronig.Reggel nekiláttam a tankolónyiásnál egy decilitert sem tudtam kiszedni ezért kiszedtem az üzemanyagszintjelző szerkezetet a hátsó ülés alatt a jobb oldalon igy lett egy szabad nyílás kb 10-12 cm átmérőjű.Könnyedén kiszívtam szinte az összeset.Amikor pár liter volt benne felemeltem az autó bal oldalát hogy a benzin át tudjon folyni igy még pár liter kijött.Fogtam egy szivacsot és szinte szárazra töröltem a tankot egy gumikesztyüben.Ha nem éjjel történik és lett volna slag a helyszinen akkor ott is me lehetett volna javítani nem egészen 3/4 óra alatt.Megmaradt 27 liter gázolajos benzinem amit elajándékoztam egy trabantosismerősnek aki azt mondta majd kicsinyesként elhasználja.Szóval nem egy nagy meló egyszerű élelmiszeripari végzettséggel is meg lehet csinálni.Egyébként ez volt az egyik "fóbiám" mindig 2x megnéztem mit tankolok.-bejött:)
2010. febr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A dolog megtörtént velem,CRD-be benzint kb 50%os arányba tankoltam.Hazamentem vele (kb 15km).A motor ugy ment mint máskor se kopogás semmi egyéb.Viszont a következő inditáskor már nem indult, akkor ugrott be hogy mit tettem.Szerviz, leszivás a tankból, csövekből a rélből ,mindenhonnan.Gázolajjal feltöltve,hosszasan inditozás a kocsi indul és semmi baja (eddig).Gondolom azért jót nem tett neki.Egyébként a motor nyomásproblémára panaszkodott.
2011. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is történt ilyen. Közös nyomócsöves dízel, kb 5 liter a tankban, rátankoltam 15 liter benzint(mint utólag kiderült) Mit sem sejtve elindultam a kútról. Annyit vettem észre h egyre jobban kormol, 2-3km múlva már iszonyatos módon. Viszont abszolút nem kopogott, ahogy mindenki írta. Szerencsémre pont volt ott egy Tesco parkoló ahova be tudtam gurulni. Kb fél perces gondolkodás után beleszagoltam a tankba... Szeretem a benzin illatát, de most nem esett jól! Mindig van nálam pár szerszám, fogó csavarhúzó stb. Felemeltem leszedtem a csöveket a tankról, vettem a tescoba egy 20 literes ládát, aláraktam és kinyomattam a löttyöt a tankból. Minden gyújtás ráadásnál kb 5 másodpercig működött a szivattyú, szóval eltartott egy darabig. Hoztam bele 25 liter gázolajat, h vegyüljön ami benne maradhatott, és hazamentem. Eddig nem vettem észre semmi változást az autón, remélem ez így is marad.
2013. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
#7-es, részben marhaságot írtál, mivel a dugattyú nem a keveréket, hanem a tiszta levegőt sűríti, majd a holtpont környékén fecskendez be. A kárt az okozza, hogy a benzin nem ken, a diesel pedig igen. Ebből fakadóan ha benzint tankolunk egy diesel autóba, a fő probléma a benzin "nemkenéséből" származik, elsősorban az üzemanyagrendszer károsodik a fokozott kopástól. Különösen érzékenyek a Common Rail dízelek, mivel egy ciklus alatt többször is befecskendeznek, ergo több mechanikai igénybevételnek vannak kitéve.
2017. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!