Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó átíratásnál plusz költség...

Autó átíratásnál plusz költségbe kerül egy üzembentartót is bejegyeztetni a forgalmiba az én nevem mellé, aki nevére a biztosítást köthetem?

Figyelt kérdés
Vettem használtan egy autót, biztosítást kell kötnöm rá. Mivel első autóm és fiatal vagyok, nagyon drága a biztosítás, ezért más nevére kötném, aki az üzembentartó lesz.
2011. jún. 30. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol van már a tavalyi hó ?!

Haladni kell a korral,ez letűnt "okosság".

Állambácsi sem a saját zsebe ellensége tehát bezárta ezt a kiskaput.

Oly módon,hogy az üzembentartóinál ki kell(enne) fizetni z átírási illeték közel felét.

Ezt a plusz kiadást pedig hozzáadva az olcsónak vélt kötelezőhöz - már nem is éri meg a stikli.

Egy jó ajánlattal (netrisk.hu) vagy egy vidéki állandó lakcímmel (a főváros és Pest megye kiemelten veszélyes zóna tehát drágább tarifa biztosítóéknál) tudsz spórolni.

Bár ennyi erővel valamelyik nagyszülőd bónuszával is kalózkodhatsz,a kocsit (és a KFB-t) az Ő nevére íratva egy kölcsönadási szerződéssel használva azt.

Amit egyébként a kocsi régi tulajával is megpróbálhatsz némi plusz pénzért vagy a vétel feltételéül ezt szabva.

Sok sikert!

2011. jún. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 21 vagyok, tavaly vettem az autóm és mivel nekem is nagyon drága lenne a negyedévi biztosítás, ezért édesanyám van bejegyeztetve a forgalmiba üzembentartóként.


Egyébként a kérdésedben annyi hibás, hogy pl. a forgalmiban a te neved nem fog szerepelni, csak az üzembentartóé. A te neved csak a törzskönyvben lesz!

Kötnötök kell egy üzembentartói szerződést (neten keress rá egy formanyomtatványra) és azt be kell vinned az okmányirodába!


Az üzembentartóinak van valamennyi járulékos költsége, ha jól emlékszem, akkor nekem olyan 4000-5000 ft volt, szóval nem valami nagy összeg.


Ezt befizeted, megkapod a forgalmit (benne az üzembentartó nevével) majd elmész a biztosítódhoz (az üzembentartóval!!! - fontos h ő is ott legyen) és aláírtok egy KFB-nek.


Érdemes megcsináltatni!

Sokat lehet rajta spórolni!



Üdv

2011. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak :

Megtennéd a kedvemért,hogy elolvasod az első bejegyzést?

Szép lassan,figyelmesen,igyekezd értelmezni,hogy megértsd.

Minden benne van ami a tiedből hiányzik vagy felületes.

2011. júl. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az első válaszolónak: Nem üzembentartóival akarom megszerezni az autót. Rendesen át lesz íratva, csak azt nem tudtam, hogy ennek, mármint az üzembentartó bejegyeztetésének van e valami illetéke. Vidéken lakom, ennyivel olcsóbb lenne a biztosítás, de a jogsim még csak egy éves, fiatal vagyok úgyhogy a biztosítás ára igencsak magas. Ezért akarom más családtagomra szerződtetni a biztosítást.

Köszönöm!

2011. júl. 1. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizisten úgy érzem,hogy a Holdon élek.
2011. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!