Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért benzinesek a rendőrautók?

Miért benzinesek a rendőrautók?

Figyelt kérdés
Fel nem tudom fogni, hogy miért vesz az állam még mindig benzines autókat, mikor évi minimum 50e Km-t mennek velük. Nyugaton már régen dízelek a rendőrautók. Ott tudnak spórolni...nálunk nem.
2011. aug. 10. 12:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ezek meg vannak kicsit bütykölve nem nagyon, de megvannak. Különben minek szidjátok a rendőröket? Ha bajban vagy akkor mindig kívánod, hogy ott legyen, itt meg szidod ahogy tudod őket.
2011. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

ha bajban vagyok, többnyire nem számíthatok rájuk

ezért

2011. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nem szidom, de nem bánnám, ha gazdaságosabb autókkal járnának az én pénzemből. Ja és minek nekik Ford? Miért nem lenne jó egy Suzuki SX4, amit legalább mi gyártunk, azaz egy magyar gyárat támogatnának vele? A Suzuki gyár halandóban, ezeknek a köcsögöknek meg eszükbe nem jut, hogy mennyit segítene rajtuk, és az ott dolgozókon az az évi többszáz új rendőrautó. Arról nem is beszélve, hogy 2 millával olcsóbb egy SX4, mint egy Focus, és semmivel sem rosszabb megbízhatóság terén, sokkal olcsóbb a fenntartása, stb.
2011. aug. 10. 23:39
 14/34 anonim ***** válasza:

En ugy tudom (de lehet h rosszul) hogy habar a dizel uzemanyag olcsobb, a dizel motorok szervize nem.

Amugy az usaban mindegyik rendorauto benzines (usa is nyugat, nem:) ?

2011. aug. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Azért a Focus kicsit sokkal jobb autó mint az sx4
2011. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

...Legalábbis méretileg nagyobb...

másban nem, ugye kollega?!

2011. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Max a csomagtartója nagyobb, mivel a focus kombi. Amúgy az SX4 nem kis autó. Hozzátenném, hogy nem elfogultságból mondom ezt,nekem egyáltalán nem tetszik, nekem soha nem kéne, de egy rendőrautónak funkciójában kéne megfelelni, és arra tökéletes lenne. Mérete megvan, egyik legmegbízhatóbb autó, fogyasztása-teljesítménye hasonló, mint a Fordnak. Akkor miért nem? Mert egy korrupt országban élünk.
2011. aug. 11. 17:38
 18/34 anonim ***** válasza:
nalátod, megvan itt a válasz
2011. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
első válaszoló: te aztán nagyon értesz hozzá. miért nem maradtál inkább csendben?
2011. aug. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

második válaszoló: a dízel meg nyomatékosabb.


itt nem az számít, hogy dízel, vagy benzin, hanem hogy hány köbcenti, hány lóerő, hány newtonméter.


valószínűleg egyébként annak lesz igaza, aki arra tippelt, hogy a dízel autóknak magasabb a szervízköltsége, mármint a turbódízelnek, ma meg mind az már. továbbá az is tény, hogy itthon nem nagyon üldöznek a rendőrök senkit sem :)

2011. aug. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!