Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért benzinesek a rendőrautók?

Miért benzinesek a rendőrautók?

Figyelt kérdés
Fel nem tudom fogni, hogy miért vesz az állam még mindig benzines autókat, mikor évi minimum 50e Km-t mennek velük. Nyugaton már régen dízelek a rendőrautók. Ott tudnak spórolni...nálunk nem.
2011. aug. 10. 12:31
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már a meglépő rablókat! Na és ha azonos fogyasztást nézel (mert hogy a költségek a legfontosabbak), akkor melyik a lomha fos? Egy 5 litert fogyasztó benzines, vagy egy 5 litert fogyasztó dízel? Na nagyokos...

A hülye is rájön, hogy egy dízel, meg benzines közt legalább 2 liter fogyasztáskülönbség van, ami több, mint 700Ft 100km-enként. 100e km-en, ez már 700 ezer Ft. És nyugi...nem adják el a rendőrautókat 100e km után.

2011. aug. 12. 10:58
 32/34 A kérdező kommentje:
És ne gyere a szervízköltségekkel, mert mindi is dízel autóval jártunk, és soha, ismétlen soha nem kellett az autóinkra a dízelsége miatt akár 1 fillérrel is többet költeni. (Vagy dízelbe drágább az olaj? Micsoda költségek...)
2011. aug. 12. 11:09
 33/34 anonim ***** válasza:

De mitől lenne lomha, te nagyon sötét??? Amekkora hátrányt esetleg elszenved a lóerők terén, azt behozza nyomatékban. Az összehasonlításodnak pedig nem sok alapja van, ugyanis a dízel autók általában némileg drágábbak, bár ez változó.


Figy, miért nem írod azt, hogy neked nem jön be a dízel, és kész? Ezzel én is így vagyok, nem szeretem, jobban szeretem a forgatható, pörgős benzineseket. Csak ettől még nem állítok olyan képtelenségeket mint te. Rólad lerí ugyanis, hogy dízel autót csak hírből láttál.

2011. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: nos ebben nincs igazad. A dízelnek valóban magasabbak a fenntartási költségei, nem minden esetben, de átlagosan nézve (sok autóra) igen. Ugyanis mind turbódízel, a benzinesek többsége pedig szívó, bár ma már nagyon terjednek a kisköbcentis turbós benzinesek, azoknál ugyanez a helyzet. Szóval ha elromlana egyszer a dízeletekben a turbó, akkor esélyes, hogy az üzemanyagon megspórolt pénz egy jó részét elköltenétek erre a szervízre, ugyanis komoly összegről lenne szó. Persze márka függő, na és használat függő is, megfelelő használattal elég jól ki lehet tolni a turbó élettartamát.


De ezért is írtam, hogy nagy általánosságban igaz: a dízel autókat többe kerül fenntartani (ha a tankolást nem számítjuk, de néha még azzal együtt is).

2011. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!