Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtatok Q8 10W50 motorola...

Használtatok Q8 10W50 motorolajat?

Figyelt kérdés
Egy BMW E36 328i-ben tervezek olajcserét, mert a mostani 3000 km alatt elfáradt, pedig állítólag minőségi olaj. Előtte Q8 5W40 volt benne, azzal maximálisan elégedett voltam. Szeretném kipróbálni a 10W50 viszkozitásút is, érdekel ezzel van-e valakinek tapasztalata.

2012. jún. 20. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hogy az olaj "fáradtságát" 3000km-t követően hogyan állapítottad meg, nem tudom, de a 10W50 főleg nyári időszakban tökéletes, nem mintha télen használhatatlan lenne.
2012. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A fáradtságot onnan venni észre, hogy a motor hallhatóan zajosabb (főleg hidrotőkék és VANOS egység zaja). A Q8-cal 9000 km után is szép csendes volt a motor.
2012. jún. 20. 20:50
 3/16 anonim ***** válasza:

És amikor a két olaj különbségét megállapítottad, azonos volt a külső hőmérséklet?

Mert az sokat számít...

2012. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az előző olaj a tavaly tavasztól idén télig volt bent. Azzal nyáron sem tapasztaltam zajos járást. Mivel a motor elég sokat futott, ezért gondoltam váltok egy viszkozitásfokozatot felfelé, főleg hogy ez az olaj is rendelkezik a szükséges gyártói jóváhagyással.
2012. jún. 20. 21:54
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha már feljebb váltassz, akkor lehetne 5W50 is. Szerintem utcai "szívó' autóba felesleges W50-es olaj, még turbósba csak-csak.
2012. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A Q8 márka előző olajával nagyon elégedett voltam, ezért szeretném kipróbálni az ő "sportos" olajukat. Kíváncsi voltam, hátha valakinek van vele tapasztalata, de eddig csak olyannal találkoztam, akinek 10w40 vagy 5w40 volt benne.

Tegnap este guglin is rákerestem, és csak pozitív véleményeket olvastam az olajaikról, ráadásul nem mellesleg nagyon kedvező ára van a hasonló minőségű olajokhoz képest.

A hétvégén talán bele is kerül, mert már megrendeltem. Majd beszámolok, hogy mit tapasztalok. A Liqui Molyval már nagyon csörög a motor. :(

2012. jún. 21. 18:47
 7/16 anonim ***** válasza:

Én az E36-omba (320i) már lassacskán 2 éve csak Liqui Molyt használok és 14.000km-t simán elfutott 2x is vele és még világos színe volt az olajnak amikor leeresztettem. Amúgy 5.000-6.000 km-enként cseréltem mindig.

Liqui Moly 10W40-et ajánlani tudom..

2012. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szia,


Lehet, hogy nem a minőségével volt a gond, hanem az LL-04-et nem szereti az E36. Belekerült a Q8, és bár csendesebb a motor, de most is van a hengerfejben egy kis zaj. Attól félek, hogy maradandó károsodást okoztam azzal, hogy nem special oil jóváhagyással rendelkező olajat raktam bele.

2012. jún. 28. 21:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Az hülyeség.. lehet már megkopott valami a motorban. Vidd el egy baráthoz vagy ismerőshöz és nézzétek meg. Lehet a VANOS szart be? Mennyit eszik a vasad?
2012. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én is attól félek, hogy megkopott valami, de akkor az az LL-04 olajtól lehetett, mert azóta kezdett el szólni. A Vanos is a gyanúsítottak közt van, és akarok is vele foglalkozni. Beisansystems.com-ról akarom a javítókészletet megrendelni.

A fogyasztásom is magasabb mostanában, bár jobban el is szoktam nyomni neki. Vegyes használatban 10-11 liter körül alakul, mostanában sosincs 10 alatt.

2012. jún. 30. 01:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!