Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtatok Q8 10W50 motorola...

Használtatok Q8 10W50 motorolajat?

Figyelt kérdés
Egy BMW E36 328i-ben tervezek olajcserét, mert a mostani 3000 km alatt elfáradt, pedig állítólag minőségi olaj. Előtte Q8 5W40 volt benne, azzal maximálisan elégedett voltam. Szeretném kipróbálni a 10W50 viszkozitásút is, érdekel ezzel van-e valakinek tapasztalata.

2012. jún. 20. 20:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Most érett meg a cserére a 10W50 Q8. Az autó hangja javult vele a Liqui Molyhoz képest, de maradt némi hangja, attól tartok, a hidrotőkék már kicsit fáradtak. Csak elmélet, de attól tartok, a long-life olaj tisztító hatása hozta elő a hangot. Az előző autómnál hasonlót tapasztaltam motormosó adalék után, annak attól lett traktor hangja. Most Motul vagy Xado lesz beletöltve, maradok a hagyományos 5W40-nél.
2013. ápr. 14. 22:46
 12/16 kazsemestor ***** válasza:

én 5w50 mobil1-et raktam bele (E39 523/525),de ez túl vékony lesz nekem,300000km van az autóban és azért az 1 litert megeszi 2 olajcsere között(eddig 10w40 volt benne).Most kíváncsi leszek,az 5w50ből mit eszik.

De jó tudni,hogy 10w50 is van,mivel ezek pörgős motorok és aki a hangját hallatja a gépnek,annak kell is a w50 szerintem...

2014. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Alap amit udni kell: Minél magasabb a xxW-yy képletben az xx és az yy annál sűrűbb a motorolaj pl az 5W-20 kb mint a víz és a 20W-50 mint a méz szoba hőmérsékleten. A túl sűsű hideg olaj nem jut el a hajtókar csapágyakhoz azaz egy hideg motor felpörgetés könnyen okoz hajtókar csapágy kiolvadást és szétzúzza a motort a megragadt hajtókar. Mindíg be kel tartani a gyári speckót a motorolajra! A mai modern motorok vizhíg olajat szeretik a régiek 30 évesek a sűrű olajat, ha zörög akkor már kezdődik a baj. Az én 2.8L-es GM V6 motorm 5W30-at szereti tűzforrón a legcsendesebb meet még csak kb 110000Km van benne, nem volt soha megkergetve és hidegen melegítem 1-2 percig min. és nagyon kiméletesen hajtom. Aki pedig sportosan vezet, az sportosan fizet!
2018. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Eleve a hideg olaj sűrűsége a W elötti szám a melegé a W utáni tehát ha hidegen híg olaj kell ami inditás után hideg időben is hamar elérjen mindenhova és üzem melegen legyen sűrűbb akkor lehet 5W50, ez hidegen híg marad, nem kap hirtelen semmi sűrű olajat de amire meleg lesz megfelelően sűrű lesz, de 10W60-t tesznek sok sportolásra használt kocsiba pl E92 M3 stb, ehez képest a 10W50 melegoldala kicsit kevesebb de nem is egy M es motor tehát akár jó is lehet, de ha csak városba használja vagy 2000-3000 fordulatig akkor nem igazán érdemes bele ilyen sűrű melegoldali.
2020. ápr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Meglepődtem, hogy 8 éves kérdésre válaszolt valaki. :) Amúgy frankó volt ezzel az olajjal. Később kapott egy vanos felújítást a motor, és az egész autó egész szépen fel lett újítva. 2018-ig nálam volt, de azóta is a családban van. A megjelent csörgésből végül semmi nem lett. Azt megtanultam, hogy LL-04 (low-saps) olaj többet nem került bele. Kevés info van róla, de az ACEA szabványban említik, hogy ezek nem minden esetben kompatibilisek visszafelé a csökkentett hamutartalom miatt (kevesebb ZDDP kopásgátló). Ha nem görgősek a himbák/tőkék, fokozottabb lehet a kopás.
2020. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja, a kérdező voltam, csak a régi fiókomhoz nem tudtam a jelszót.
2020. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!