Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtan szeretnék venni...

Mindler Krisztián kérdése:

Használtan szeretnék venni egy AUDI A8 quattro 4.2 Tiptronic, Évjárat:1997/5-os autót! Tudni szeretném, kb: mennyi az átlagfogyasztása bp-en belül?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 13:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"cserébe tele a csomagtartó a tartállyal, és parkolóházban nem parkolhatsz:)"


Azért kicsit odab@xna egy fél köbméteres gáztank a csomiban bameg. Azért nem Swiftről van szó. xD


A parkolóház meg.. valamit valamiért.


9 literre ki lehet hozni pályán, de akkor max 120-130. Ismerősömnek ML430-a van. Ha 95-100-zal jár, akkor az is csak 9-et eszik. Bent a városban viszont több, mint a dupláját :)

Nagy csodára nem kell számítani, nagy motor nagy kasztni összkerék, a lovak meg zabbal mennek, ezt el kell fogadni. A BPn belüli közlekedésnél, nyugodtan lehet 15 feletti átlaggal számolni ( bőven 15 felettivel). Pályán lehet 10-re hozni- akár 10 alá is - a fogyasztást, de akkor nincs huncutkodás a belső sávban. :)

2012. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem erre gondolsz:


[link]


Felejtsd el. Nem gyanús, hogy több mint kétszer ennyiért is találsz a használtautón '97-es A8-at? Nézd meg az ülését 207 000km-nél, meg ennek 380 000-nél:


[link]


Ugye ugye. Ezeket az olcsó autókat nem szabad megvenni, mert hipp-hopp elköltöd rá a vételár 2-3 szorosát.

2012. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Értem! Igazából nem tudom, hogy használt autó vásárlásnál mit nézzek! Mert sok mindent kéne figyelembe venni.. Igazából azt nem értem, hogy Bp-en belül miért fogyaszt többet, mint autó pályán?
2012. dec. 18. 18:51
 14/25 anonim ***** válasza:

Azért mer autópályán pl beállsz tempomattal 130-ra, és akkor csak annyi energia kell, amivel a tempó fenntartható, viszont városban/nagyvárosban a gyakori megállás-elindulás, sok felesleges alapjárat. Az autó felgyorsítása igényel igazából sok energiát.


Te miben fáradsz el jobban 2km sima futásban vagy 2km ingafutásban ? :D

2012. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem rossz auto, ha van penzed tankolni, akkor nem ertem hogy miert ne vehetnel egy ilyen autot. Csak legyen legalabb 200ezer forintod felreteve szervizre ha kell.
2012. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Értem. Ezt a választ kaptam az üzenetemre: A kocsi átlagfogyasztása 13-14 liter körül van városban, országúton 10 liter körül.

A gépkocsi végig szervízelt és idén volt benne olaj is cserélve!Műszakilag hibátlan, persze a korához képest.Cserélve?!?16 éves autó lévén már sok minden, de a futomű is tökéletes állapotban van nem húz félre, nem zörög.


Na most ti azt írtátok, hogy Városon belül, kb: 15 vagy annál több a fogyasztása! Nem igazán értem ezt. Hogy a tulaj kevesebbet ír!

2012. dec. 20. 09:47
 17/25 anonim ***** válasza:
hát persze hogy kevesebbet ír valahogy túl kell adni az autón , majd jön egy balek mint (...)
2012. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nos akkor! Itt van egy másik Audi A6 2.4 Advance (Benzines), Évjárat: 1998/3. Az ár pedig: 500.000Ft!

Igazából az nem írja a tulaj, hogy mennyi km-t futott, de belülről nem rossz! Na most, akkor ez az autó, ezzel a vétel árral megéri-e?

2012. dec. 20. 13:52
 19/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, te nagyon durván nem értesz az autókhoz!!! Még ilyet sem tudsz, hogy miért eszik többet egy autó városban, mint autópályán. Fogalmad sincs semmiről, így semmiképpp ne vegyél autót. Egy kicsit egyébként javaslom, hogy nézz utána, olvasgass az autókról, működésükről, a vételhez pedig vigyél szerelőt mindenféleképp, vagy vétel előtt vidd el szerelőműhelybe. Mellesleg nekem egy 99-es Mercedes CLK fogyaszt városban 10-11 litert a 2000-res motorjával és automata váltóval. Akkor szerinted ez az Audi mennyit eszik a 4 ezres motorjával? Ezenfelül az üléseket le se merte fotózni, biztosan több km van benne. Meg szerinted 650 ezerért adnak olyan luxusautót, amire nem kell rákölteni a vételárát még kb. 3-szor?
2012. dec. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

" A kocsi átlagfogyasztása 13-14 liter körül van városban, országúton 10 liter körül. "

Nekem Volvo S80-am van. Súlyban kb annyi mint az A8, igaz csak 272 LE és automata. A IX.ben lakom, simán bekér Pesten 15 fölött ez is. Az eddigi rekordom egy tripre, amint a számítógép mért - igaz brutális pénteki dugózással- 20.6liter!Ez csak duma, hogy nem eszik meg ennyit. Egy 1.3-as Swift is megeszik városban 8-9 litert, a 600 kilójával, itt meg két tonna közeli autókról beszélünk.


Erről:

[link]

meg csak annyit:

Már leírtam neked, hogy ne a legolcsóbb modelleket nézd, a kínálatban, mert azokkal csak a sz0pás van. Ha ezt megnézed,akkor számoljunk:

az első lámpák ki vannak mattulva elég rendesen, darabja 15-20 ropi bontottan = 40 000,-

Hátsó lámpa be vna törve, ha csak búra kell, akkor 5-6 rugó, ha lámpatest is cserés akkor az is vagy egy 20-as bontottan, +20 000,-

Vezérlés csere, olajcsere, légszűrőcsere, ékszíjcsere,pollenszűrő csere,klímatöltés munkadíjjal legyen mondjuk 100 000,-

Elviszed egy kozmetikába, mert elég reteknek néz ki, 10 000,-

Átírás, biztosítás legyen 100 000,-


Ez eddig 270 000, ha az autónak nincs semmi baja.

Mivel nem írják, hogy lenne hozzá külön téli/nyári gumi, akkor veszel rá 4 jó !használt! gumit ( mindegy, amelyik nincs ) az simán 60-70 000 ( nyilván 4-5mm-est felesleges venni). Eddig 340 000.

És még eddig minden ok. Tegyük fel, kell rá egy garnitúra fék, elkopik ez ilyen kis optimizmussal 50 000. Ezeknek nem szereti a futóműve a magyar utakat, első futómű nem szilentezhető, kompletten kell a lengőkart cserélni, havernak az ilyen A6-ra 62 000 volt !darabja!, kell kettő 124 000. Veszel rá 2 ablaktörlő lapátot és máris 520 000 forintot költöttél rá. És ennyit minimum simán bele kell tolni, mert ez a második legolcsóbb a kínálatban, ha tuti verda lenne, akkor annyiért kínálnák, mint a többit, amik milliós környékén indulnak ebben az évjáratban.


Tehát veszel egy Audit 500-ért és első két hónapban simán bele kell tolnod még ennyit ééésss, még nem mentél egy árva métert sem. És nem halt meg semmilyen jeladó, légtömegmérő, akksi, lambda szonda. Ebben a korban ezek már előfordulnak... Szóval mindent összeadva, ez az 500 000-res autó két-három hónap alatt SZERINTEM alsó hangon egy millióba kerülne neked.


Szépek ezek a felső közép/prémium kategóriás autók, de ezek nem véletlenül ilyen olcsók. Az sem tudom elégszer mondani, hogy nem véletlenül van azonos évjáratnál akár 100-150-200% árkülönbség. Te meg mindig a legolcsóbbakat nézed...

2012. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!