Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg lehet-e biztosan állapítan...

Meg lehet-e biztosan állapítani utólag (pl. nívópálcáról vett mintából), hogy egy bizonyos típusú motorolaj van-e az autóban?

Figyelt kérdés
Motorolajcseréhez mindig viszem a szervízbe a jól bevált, márkás, előre megvásárolt motorolajat. Az a gyanúm, hogy legutóbb nem azt az olajat töltötték bele, amit vittem...

2013. jan. 8. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy megfelelően felszerelt laborban, a megfelelő minták birtokában biztosan össze tudják hasonlítani.

Az már más dolog hogy ennek az árából jópár olajcsere kijönne...

2013. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pálcáról nem...
2013. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy te pl vettél egy 5W-40-es olajat, de szerinted nem az van benne, azt lehet mérni, nem kell hozzá semmi minta. Egyedül egy kapillárviszkoziméter, egy pontos hőmérsékletet tartani tudó fürdő kell hozzá, valamint egy stopper.


Nem tart ezt sokáig megcsinálni.


Üdv: egy járműmérnök hallgató

2013. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezért megyek be a szervízbe a kocsi után (márkaszervíz - mert fizeti a cég). Úgy, hogy ott állok és beszélgetek a szerelő kollégával nem fog más beleönteni. :)


Persze én sem szeretem ha fölöttem állnak, ezt szoktam sima szervíznél egy Mátyás portrével ellensúlyozni. Nem sok, de nem is okvetlenkedek, tudja a figura hogy nyugodtan rá is gyújthat, az sem zavar, sőt meg is szoktuk kínálni egymást.

2013. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mert mi a problémád az olajjal?
2013. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Gondolom nem csak arra vagy kiváncsi, hogy a 5W40.-es ment-e bele, hanem kimondottan az adott márka általad odavitt olaja ment-e bele. Nos el kell keserítselek, ha nem vettél előtte mintát az olajból (ami a falkonban volt) nincs igazán mihez hasonlítani. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó hamisítvány is van a piacon. Szóval az is lehet, hogy már Te sem azt vitted oda, amit vinni gondoltál. (amúgy kb 5 liter olaj. Szerintem nem éri meg elveszíteni egy állandó ügyfelet. Amúgy is azt szokták mondani, hogy semmi nem fogy olyan gyorsan, mint a becsület, ha egyszer használni kezdenek belőle...)
2013. jan. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!