Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj hiba?!

Motorolaj hiba?!

Figyelt kérdés

Az autómba nyáron 20W50 olajat töltöttem, mivel 27 éves és már kopottabb a motorja. Amikor beállt a hideg idő, reggel nagyon lassan forgatott az önindító, olyan volt mintha a persely lenne rossz, vagy az akksi lenne lemerülve. Létezik hogy a hideg miatt az olaj megdermedt, ezért volt olyan "lomha" az indítás? Volt amikor el sem indult. Néha igen, néha nem. Így használtam a kocsim, de nem sokat. Viszont most leállt, és azóta nem tudtam beindítani.. Az nem megfelelő miatt valami tönkremehetett benne?


(Az autóval mindig úgy indultam el, hogy alapjáraton hagytam és üzemi hőmérsékleten indultam csak el vele..)



2013. jan. 10. 00:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen autó ez pontosabban?
2013. jan. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, simán lehet hogy a hidegben sűrű olaj egyszerűen visszafogja az egész motort.
2013. jan. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de amikor beindult a motor, alapjárati melegítés után ha elindultam vele, károsodást azért nem okozhatott a motorban, igaz?
2013. jan. 10. 00:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztosan nem dermedt be az olaj, hiszen a 20W -20°c-ig garantálja a jó szivattyúzhatóságot, olyan hideg pedig még nincs (mielőtt jönnek az okosok: 0w : -40°C, aztán ahogy 5-tel nő a W előtti szám, úgy emelkedik öttel ez az érték is, egészen 25W-ig, azaz -15°C-ig).
2013. jan. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kivolt az a barom,aki ilyen olajat javasolt bele?
2013. jan. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Sn0wf0x ***** válasza:
Akármilyen kopott a motor a 20W50-et semmi nem indokolja. 15W40 bőségesen elég kell, hogy legyen, inkább motortisztító adalékot önts mellé egy keveset.
2013. jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A 20W50-nek -20C a dermedéspontja, (nem, ez nem azt jelenti hogy ilyen hőfokon még jól szivattyúzható) ,de már magasabb, -5C körüli hőmérsékleten is besűrűsödik, lényegesen jobban mint egy 10 vagy 5W-s, lehetséges hogy ilyen gondot okozzon, nálam -9 volt reggel.


Egyébként a hideg viszkozitás a kopott motor (és az olajfogyasztás, mert gondolom ilyen meggondolással került bele) szempontjából mindegy, ugyanis a meleg viszkozitás játszik szerepet hat rá.


A problémára visszatérve le kell ellenőrizni az akkut és az önindítót lehetnek azok is, de okozhatja az olaj is.

2013. jan. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tényleg te tegyél bele ilyen olajat. Amikor nekem füstölt az autóm és alacsonyabb fokozatú olajat kezdtem el lazsnakolni, hogy a letapadt gyűrűk elkezdjenek mozogni, és lám, bejött a dolog, pedig először mindenki csak nevetett.

ha kopott az más, de akkor sem autóba való ez az olaj. tönkre teszed vele ilyen klímán, hosszú távon. A sűrű olajat csak "eladásra" szokták használni sajnos.

Az igaz, hogy az említett olaj -20 °C-on még szivattyúzható az a szabvány szerint, csak a szabvány szerinti szivattyút is kell használni :D -5 -10-ben csak kanállal tudod kiönteni az ilyen olajat a flakonból. Olyan állagú mint egy gyümölcsjoghurt, még "gyümölcsdarabkák" is vannak benne, gyártó függvénye is.

2013. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*akarom írni: ne tegyél bele ilyen olajat!
2013. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jéééézusom...! 20w50...? hát persze, hogy nem tekeri...ha meleg helyen állsz, akkor még igen, de mínuszban...


ha beindul, és valamikor lesz kenés, akkor nem lesz baj, de amúgy gyilkold csak...akár az akksit, akár az önindítót, no és a pénztárcádat...


a sűrűbb olaj látszatra nem fogy, de nem ez a minősítése a jó olajnak...


a Botond a legjobb..irigykedem..

2013. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!