Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj hiba?!

Motorolaj hiba?!

Figyelt kérdés

Az autómba nyáron 20W50 olajat töltöttem, mivel 27 éves és már kopottabb a motorja. Amikor beállt a hideg idő, reggel nagyon lassan forgatott az önindító, olyan volt mintha a persely lenne rossz, vagy az akksi lenne lemerülve. Létezik hogy a hideg miatt az olaj megdermedt, ezért volt olyan "lomha" az indítás? Volt amikor el sem indult. Néha igen, néha nem. Így használtam a kocsim, de nem sokat. Viszont most leállt, és azóta nem tudtam beindítani.. Az nem megfelelő miatt valami tönkremehetett benne?


(Az autóval mindig úgy indultam el, hogy alapjáraton hagytam és üzemi hőmérsékleten indultam csak el vele..)



2013. jan. 10. 00:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. nyáron öntöttem bele ezt az olajat, mivel már kopott a motor és hosszútávon 40fokban néha elment az olajnyomásom, mivel annyira felhígult az olaj. mióta beállt a hideg azóta szinte semmit nem használtam az autót. 1-2x akkor is miután felmelegedett akkor mentem vele. akkor logikus hogy ezért nem teker az önindító úgy ahogy kéne.. és hogy engedjem le? melegítsek a teknő alá aztán engedjem le majd töltsek bele másikat?
2013. jan. 11. 13:30
 12/13 anonim ***** válasza:

ez a melegítős megoldás nem jó... veszélyes is.. járatni kell a motort, menni vele üzemmeleg állapotig...


aztán leenged, szűrőcsere, új, hígabb olajat betölt, indít, örül.

2013. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát nem veszélytelen az alámelegítés! Ilyet csak egy dok. filmben láttam, ahol az oroszok a Bajkál tónál bújkáltak UAZ-okkal (busz UAZ) és reggel az volt szertartás, hogy fáklyával alágyújtottak... Ha be tudsz állni esetleg valahová fūtött helyre, vagy valami villamos fūtéssel alá tudsz melegíteni az jó. Úgy már tuti beindul. Akkot le tudod cserélni az olajat már.

Azért javaslom a téli-nyári olajcserét, évszaknak megfrlelō olajokra, amíg nem tudod rendberakni a motort, esetleg cserélni.

2013. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!