Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin helyett gázolajat...

Benzin helyett gázolajat tankoltam, nagy bajt csináltam?

Figyelt kérdés

Benzin helyett gázolajat tankoltam, mentem is vele mikor észre vettem hogy akadozik a kocsi megálltam (ekkor eszméltem hogy rosszat tankoltam), a kocsi még ment volna.

Kérdésem lenne hogy mennyire károsodhatott a motor (idősebb kocsi sok kilométerrel).

Azon felül hogy leeresztem a tankot, valamint tiszta benzinnel teletöltöm mit kell tennem? Meg kell nézetnem szerelővel? Karburátort mondták hogy elromolhat.


2009. szept. 3. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen mennyiség volt benne kb. benzin és gázolaj?
2009. szept. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Le kell engedni, feltölteni benzinnel, és kipróbálni. Sajnos a keveredett anyagot már csak motormosásra vagy valami hasonló célra tudod használni. Ha jól meg benzinnel utána ne foglalkozz vele, ha rángat vagy valami a karburátort ki kell tisztítani.
2009. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1-2 liter benzin, 8 liter gázolaj
2009. szept. 3. 22:38
 4/15 anonim ***** válasza:
Régi autónál nem valószínű hogy más baja lehet a karburátoron kívül, de annak is csak annyi hogy ki kell tisztítani. Esetleg a gyertyákat kivenni, megtisztítani és visszarakni.
2009. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy károsodás nem lesz.
2009. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Amikor leülepszik, fulladozni fog.. nekem legalábbis fulladozott (1 éves az autóm), viszont, egyik barátunk tanácsára, tele tettem v-power-rel (Shell kúton van). Nem akartam elhinni.. mintha motor general történt volna! Igaz drágább, de egy tankot megért, hogy be ne álljon a motor.. Ez kb. 2 hónapja történt, semmi baja nincs az autómnak. Már másnap nem fulladozott, meg is szünt..
2009. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Semmi baja nem lesz, fordított esetben lenne gond!
2009. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, akkor lenne nagy gond, ha dízelbe bnzint tankoltál volna, mert akkor lerobbanna a hengerfej :D Tegyél rá benzint kétszer annyit mint amennyi gázolajat tankoltál és nyugodtan menj vele. Én is jártam már így.
2009. szept. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tettél volna rá 20 lityi benzint, észre se vetted volna :P
2009. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Probléma meg lett oldva, le lett szívva nagy része, 1-2 liter maradt benne, öntöttem rá 15 liter tiszta üzemanyagot, kicsit füstölt, de már hibátlan. A leszívott üzemanyagot meg dízel teherautóba öntöttem.
2009. szept. 4. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!