Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin helyett gázolajat...

Benzin helyett gázolajat tankoltam, nagy bajt csináltam?

Figyelt kérdés

Benzin helyett gázolajat tankoltam, mentem is vele mikor észre vettem hogy akadozik a kocsi megálltam (ekkor eszméltem hogy rosszat tankoltam), a kocsi még ment volna.

Kérdésem lenne hogy mennyire károsodhatott a motor (idősebb kocsi sok kilométerrel).

Azon felül hogy leeresztem a tankot, valamint tiszta benzinnel teletöltöm mit kell tennem? Meg kell nézetnem szerelővel? Karburátort mondták hogy elromolhat.


2009. szept. 3. 22:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
na AZT nem kellett volna. A dízel teherautónak nagyobb baja lehet az 1:1-es arányú benzin-dízel keveréktől. A dízel 230 fokon robban, a benzin 130, és sokkal nagyobbat.
2009. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nehezen hiszem hogy a kérdés igaz, hacsak nem valami ősrégi kocsiról van szó, ugyanis a gázolajpisztoly csöve sokkal vastagabb a benzinbeömlőnél. Tehát nem lehet beledugni a pisztolyt..


De már a 15 évvel ezelőtti kocsiknál is így volt megoldva...

2010. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Az egy kicsit veszettebb hogyha gázolaj helyett teszel benzint, de ha benzin helyett gázolajat, attól nem lesz semmi baj sem.


Én az egész tankot töltöttem egyszer fel gázolajjal, semmi baja nem lett, füstölt, leállt, és az összes hibajelző villogott.


egyik ismerősöm a diesel-be tett benzint, ott károsodott a motor.

2010. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Na, én is megcsináltam a malőrt. V power benzint akartam tenni a tök üres tankba, helyette v power dieselt sikerült... Elindult, elég hamar lefulladt, többször próbáltam indítani, de ha be is indult leállt, mire megszagoltam a kezemet és káromkodtam egy nagyot. Régi swiftről van szó.

A tank leszívásán, esetleg kipucolásán érdemes benzinszűrőt cserélni? Befecskendezés károsodhatott? Egyéb tennivalók?

2011. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Javítás: Tank leszívásán esetleg kipucolásán túl...

Vagy elég ha leszívom, teszek bele benzint és jó lesz?

2011. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!