Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel kezdjek motorozni?

Mivel kezdjek motorozni?

Figyelt kérdés
hogyha elkezdenék motorozni akkor egy simsont vennék az jó vagy másal kezdjek mert sokan mondták hogy babettával kezdjek ne simsonnal
2013. okt. 2. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Motorozni akarsz, vagy szerelni tanulni?


Első esetben valami elfogadható állapotú, mondjuk japán gépet; második esetben Simsont. Babettát csak ha ingyen adják és nem kell rá a biztosításon kívül költeni.

2013. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
babetta nagyon gyenge, ha váltani is meg akarsz tanulni akkor simson, ha pedig megtanulod szerelni sok pénzt megspórolsz amit szerelőre költenél... én most raktam össze a nulláról egy AM6-os blokkot, vadi új csapágyak, tömítések, hajtókar, szervizben 35e ft lett volna a munkadíj, én a főtengely centrírozásért fizettem 2500-at, mert ahhoz eszterga gép kell, minden más otthoni eszközökkel megoldható, csak az alkatrészeket kellett megvenni...
2013. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mind a kettötoknek
2013. okt. 2. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy olasz robogóval kezdj.

Az öreg motorokkal csak a gond van. Egy simsonért elkérnek 60-70ezret és van vagy 30 éves motor. Egy 15 éves robogó meg 100.000ft. Ez a plusz 30-40ezer megér annyit hogy egy kb 15 évvel fiatalabb motor van alattad..

2013. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha motorozni akarsz az élményért majd a későbbiekben, akkor ne rotyogózz. Az azoknak való, akik A-ból B-be el akarnak jutni, tökmindegy, hogy hogyan.


Simsonozzál! Én is azzal kezdtem (noha elsőre nagyra akartam ülni, de nem volt akkoor pénzem rá). Megtanulsz váltani, megtanulod tisztelni a sebességet, erőt, rájössz, hogy kanyarban mikor mit lehet csinálni (gáz-fék), mert érezteti veled finoman a motor, hogy "ezt azért nem kéne, ha erősebb lennék, most rosszul járnál". Megtanulod, hogy fékezésnél hogyan kell gázfröccsöt adni a visszaváltáshoz, mindenféle rizikó nélkül; nem ránt nagyot az a 3 kW, ha valamit elrontanál. Legalábbis én ezeket mind Simsonon tanultam meg.


Az elején úgy ültem a motorra, hogy gőzöm nem volt, hogy mi hogy működik, tehát bármi elromlott, fingom nem volt semmiről. Egy év alatt már minden kis rezdüléséből tudtam, hogy mi baja lehet, és ez bizony nagyon hasznos. Ha nem sok közöd van a műszaki dolgokhoz, és olyan motoron kezdesz, amin semmit nem tudsz/mersz csinálni, akkor minden kis vacakért szaladsz majd a szerelőhöz.


Tehát ha később tényleg motorozni akarsz, akkor én a Simsont javaslom.


Babetta meg tényleg csak akkor, ha ingyen van, akkor is inkább csak a kertbe tyúkokat kergetni.

2013. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A robogó nem motor, ezt minden igazi motoros tudja, az csak egy közlekedési eszköz. :)
2013. okt. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én a simsont nem tartom motornak. szerintem kezd egy normális 50 ccm-es motorral, pl RS 50. az megtanit motorozni és megszeretteti a motorozást.
2013. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok gázabb dolog van egy 50-es "sportmotornál"..
2013. okt. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!