Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mit tanácsoltok?

Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Tehát egy VW Passat B5 1.8 20V tulajdonosa vagyok. Az autó már 17 éves, ezért elgondolkodtunk újabbra váltáson is. Ebben kellene tanács. Három lehetőség közül kellene választani, én a 2.-hoz a feleségem a 3-hoz húz.

1. Megmarad ez és 200-300K forintból újszerűvé varázsolom. 300.000 kilométer van jelenleg benne, ami nem olyan sok. Ráadásul elég extrás is (digitklíma, ülésfűtés, 4 el. ablak, cd, stb)

2. Amit a szív diktál. Ami beugrott egy jó élményautó 1.5-2MFT-ból, mondjuk egy sorhatos 3er E46. Persze sedán, mert ez funkcionálna családi kocsiként is.

3. A racionális. Egy újabb autó, 2-2.5MFT-ból, mondjuk 5.5-6-os Passat, Octavia, Civic vagy valami ilyesmi.

+1 kompromisszum mindkettőnk részéről egy E90 320D.

Ti mit tanácsoltok, mit választanátok a helyemben?



2014. dec. 18. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, van egy tökéletes autód, amire nem is kell költeni, de költenél rá, tehát meg jobbra tudnád varázsolni.

Ha tényleg megengedhetsz magadnak egy 2,5 millás autót, akkor vedd meg az E90-est, én azt mondom, és tartsd meg a Passatot mellette, amit úgyis csak potyán lehet eladni, viszont még nagyon jó autó.

2014. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően érdekes lenne, h mire használjátok, mennyit mentek évente és azt inkább autópályán, vagy inkább városban...


Ha a 2-2.5 milla megvan rá akkor bármelyik variáció jó lehet. Ha hiteles a dolog, akkor nehezebb a helyzet így inkább a 2. verzió.


Az én életemben egy ideje már az autóvásárlás elsősorban pénzügyi döntés, azon felül, h minőségi autókkal járok.

Tehát én nem vennék "élményautót" és nem költenék régi kocsik feltámasztására.

Alapvetően 4-6 éves felső-közép kategóriás autókat veszek, lehetőleg jó állapotban, jó előélettel, és nem tartom meg őket 2 évnél tovább.


Így buksz a legkevesebbet, és kapsz jó használati értéket a pénzedért.

2014. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Három variáció, három költségvetési kategóriával.

Ebbe kívülről bele szólni nem igen lehet, "más farkával verni a csalánt" kategória.


A meglévő autódat ismeritek, koros, de nem ismeretlen múlttal rendelkezik.

Másik autó vásárlásánál a legnagyobb buktató, ha ismeretlen a múltja, milliós autóval is be lehet fürödni, persze nem ennek mentén kell majd a döntéseteket meghozni.

A felhozatal, a kínálat is lehet befolyásoló tényező, egy biztos: hitel nélkül érdemes megoldani, bármelyik verzió legyen a győztes.

2014. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A legolcsóbb és legésszerűbb megoldás.

2. Az a BMW nem lesz jó a családnak, a B5 Passat után kifejezetten szűk lesz. Már a nepperek is leszoktak a behozataláról, és ők is a VW-k javára döntenek. Nem mondom, hogy a BMW rossz, csak ebben az esetben mégsem jó választás. Az E46-ra és az E90-re is igaz ez. A Civic is kiesik hasonló okokból.

3. A racionális választás és a legjobb is ebben az esetben, egy újabb, VW Passat VI. Sokkal biztonságosabb, mint a B5 Passat. Gondolkodás nélkül ezt választanám. Talán még egy Újabb Octavia, ami kijön az összegből.

2014. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül is marad a Passat. Kombi révén valóban praktikus, tágas és még szép kék is =) A váltás későbbre marad.
2014. dec. 19. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!