Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindent összevetve gyorsulás,...

Magic0309 kérdése:

Mindent összevetve gyorsulás, végsebesség, alkatrészek ára, fogyasztás melyik érné meg jobban Opel Astra H 1.6 105 lóerő benzines vagy Opel Astra H 1.9 cdti?

Figyelt kérdés
2015. júl. 6. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Benzines. Használtban mindig az éri meg jobban.
2015. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen a dizel. Gyorsulás, végsebesség, fogyasztás, itt mindegyikben a dizel nyer, már a 120 lovas verzó is nagyon erős, a 150 lovas meg már autópályán is képes alázni.

Persze az alkatrészek drágábbak, de fogyasztásnál még azt is visszahozod. Szóval minden érv a dizel mellett szól szerintem.

2015. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont, 8-10 éves használt common rail dízel egy orosz rulett. Átlag 2-4x többet mennek velük, mint a benzines kocsikkal. Ilyen idős korban felejtős dízel.
2015. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen idős korról beszélsz? Egy H Astra max 10 éves vagy fiatalabb.
2015. júl. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És egy dízelbe mennyit tekernek bele évente? 30-50 ezreket. Akkor lehet számolgatni. Persze nyugodj meg az óra 189 ezren fog állni az összesben.

Gondolkodj már ember. Újonnan Miért fizet valaki +6-800 ezer Forinttal többet a dízelért? Hogy a garázsban álljon?

2015. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Gondolkodj már ember. Újonnan Miért fizet valaki +6-800 ezer Forinttal többet a dízelért? Hogy a garázsban álljon?"


Ahogy mondod. Rengetegen vesznek dizelt, amibe aztán tekernek évi 5-6 ezer kilómétert. Csak a fogyasztás miatt vettek dizelt, vagy mert jobban tetszik a dizelmotor karaktere. Régi sztereotipia ez, hogy csak az kereskedők meg hasonlók vesznek dizelt, akik az autóban élnek.

2015. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Álmodj cigány lány. Van ilyen is, de nagyon nem jellemző. 100 autóból talán 5 darab. Sok sikert, hogy ezek kifogd.
2015. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%-os: nemrég én is autóvásárlás előtt álltam, és hidd el, mind tekerve van. Le lett kérdezve pár darab. 3 évesen központi szervíz adat szerint 132k km volt az autóban. 8 évesen 189k. Teljesen reális, hogy 3 év után ennyivel kevesebbett közlekedett az autóval. Ha ilyen autó lenne amit te mondasz, az sem lenne jó, mivel a rövid távokat nem a dízelnek találták ki. Ami meg tip top autó azt úgyis ismerős haver koma kapja és nem te. De azért vannak akik hisznek a mesékben. :)
2015. júl. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet abban igazatok van, hogy az ilyen kevés kilóméteresek fel sem kerülnek a netre.

Amúgy meg adtam el én már hibátlan dizelt 530 ezer kilóméterrel az órában, olyan volt, hogyha 180ra tekerem, mindenki elhiszi. De hülye voltam, eladtam inkább féláron. A lényeg hogy a sok kilómétertől sem kell feltétlenül félni.

2015. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!