Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Porlasztócsúcs cserénél mire...

Porlasztócsúcs cserénél mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogyha csereérett a csúcs, mire kell odafigyelnem a vásárlásnál? Van valami számozás a csúcsokon aminek meg kell egyeznie? Nem akarom az összeset cserélni, csupán egy darabot. 2004-es Ford mondeoról van szó. Köszi a válaszokat
2010. márc. 12. 08:11
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

22:08 - szerintem te mellőzzed azt, hogy bármit is írsz ide. Nem vagyok nagy szaki, de azért azt én is tudom, hogy a 2004-es dízel mondeómba igen is van porlasztó csúcs, méghozzá 4db!


Ha nagyon kételkedsz, nézz körül mondjuk az unix honlapján a webshop-ba. Miért árulnak hozzá porlasztó csúcsot ha nincs benne? :)


A többieknek köszönöm a segítséget!

2010. márc. 20. 17:01
 12/30 anonim ***** válasza:
Hát a lényeg felett megint elsiklottunk oktató úr!Keress könyveket a dízel működésről, aztán utána leszólhatsz!Amiről te azt hiszed csak benzinesben van,azt a Common Rail Diesel Injektornak hívják!!!Javaslom Kecel,adagoló,PORLASZTÓ ÉS INJEKTOR SZERVÍZ BEÜTÉSÉT A KERESŐBE!Mivel a nagy nyomású motornál a CR pumpa állítja elő a nyomást és a Rail csőben illetve az összekötő csőben létrejött nyomást a DDE által küldött jel alapján,az injektorban lévő elektronika vezérlésével juttatja a hengerbe a gázolajat,ami korszerű motoroknál 4-5 részletben is történhet a befecskendezés alatt!!!Az hogy az Unix miért nevezi annak hogy porlasztó csúcs?Mert a magatok fajta tudatlan embereknek,fingjuk sincs sem a működéséről,sem pedig az alkatrészek nevéről!Szerintem itt a pont:)))))
2010. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
24%
Ja,most néztem a használt autó.hu oldalon,2004TDCI abban biztosan nincs porlasztó csúcs!!!!A porlasztóban tudsz csúcsot cserélni,az injektorban meg nem!Köszönöm,köszönöm!!!!Hát ezen még mindig röhögök!
2010. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

19:56 - igen, valószínűleg egy Országos lefedettséggel rendelkező alkatrész forgalmazóknál tudatlan emberek dolgoznak, akiknek még senki sem szólt hogy olyan terméket árulnak, ami nem is létezik.


Továbbá azok a szervizesek is tudatlanok, akik kicserélték a porlasztócsúcsot a kocsiban. Ők sem tudtak róla, hogy olyan alkatrészt cseréltek ki, ami nincs is az autóban :)

2010. márc. 20. 20:02
 15/30 A kérdező kommentje:

És ő is olyat árul, ami nem is létezik


[link]


Magyarul mindenki hülye, csak te nem :D

2010. márc. 20. 20:05
 16/30 anonim ***** válasza:
27%
Jóbarát!Hívd fel akkor a Kecelieket és egy nagyon kedves hangú hölgy fogja felvenni a vonalas telót és minden kérdésedre kimerítő válasszal szolgál!Javaslom ugyanezt az Unixal és tőlük kérdezd meg miért hívják a dízel injektort porlasztó csúcsnak,erre had ne én válaszoljak,mert nem én használom helytelenül!Még a traktor szervizes is kiröhögi a parasztot,mikor porlasztóról beszél az injektor helyett!Törődj bele,te tudod rosszul.)
2010. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
Levezetés képen:"porlasztó csúcs" tehát valaminek a csúcsa...De ha kicseréled az injektor csúcsát:)),akkor légyszíves fényképezd már le a csere darabot(mind a négyet)és tedd közkincsé!
2010. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Jóbarát! Ha nem haragszol, nem pazarlok még 1 forintot sem arra, hogy a kecelieket felhívjam. Egyrészt azért, mert szakemberek csinálják / csinálták az autómat és igen, a porlasztócsúcsot cserélték benne. Másrészt azért nem hívom fel őket, mert annyira bőven kifejtetted, hogy azt sem tudom kik azok a keceliek. Talán a szomszédodék? Vagy csak csupán ezt is helytelenül írtad és Keceliéket akartál írni? :)


A hozzászólásod hemzseg a helyesírási hibáktól, már ne haragudj, de abszolút nem tűnsz hitelesnek. Te valahol a traktornál leragadtál és ennyi.


Nagyobb bizalmat szavazok egy szakszerviznek, egy országos hálózattal rendelkező alkatrész kereskedelemnek mint neked, aki még helyesen írni sem tanult meg.


Javaslom, inkább nézz át a nyelvtannal kapcsolatos témakörökbe, bár ott sem boldogulnál jobban - de legalább tanulnál valamit

2010. márc. 20. 22:11
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

:)Ok.Ma már el is kezdtem!Tanulok, hogy ne legyek olyan hüle, mint aki ilyen kérdéseket tesz fel, aztán mikor sarokba szorul, jön a nyelvtani dolgokkal:))))Hát vissza amit írtam:Sajnálsz egy forintot is egy telefonnal kapcsolatban, inkább ingyenesen felteszel egy kérdést itt:))

Utána meg írod, milyen szarok a dízelek...Az ilyenek, meg is érdemlik, hogy jó sok pénzüktől megszabadítsa a nagynyomású motor nem létező "porlasztócsúcsa", meg a turbó...Tényleg, ha már itt tartunk, adagolód is van?Mert a porlasztóba épített, porlasztó csúcsokat valami táplálja ám...A butaságodhoz még az is hozzátartozik, hogy ha ilyet cserélsz és nem vagy szarevő, illik mindet egyszerre...Aztán záró poénnak:írd be a keresőbe:dízel injektor Ford Mondeo 2004, aztán nyelj egyet, nem én égek...A helyesírásommal meg szerintem semmi gond, de mikor az ember haza esik munkából, nem mindig van idő és kedv a nagybetű-kisbetű, szóköz, stb.-re figyelni, de tökéletesen igazat adok, engem is zavar az emberi butaság, ezért is írtam Neked!Na akkor ezt kiveséztük.

2010. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
45%
Az Unix webáruház,valóban helytelenül hozza.Én is megnéztem.
2010. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!