Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy generátor felújításért...

Egy generátor felújításért nem sok 62. 000Ft?

Figyelt kérdés
A héten megadta magát a generátorom. Bevittem a kocsit (Astra H) szervizbe, ahol felújították a generátort. (2db csapágy, feszültségszabályozó és diódahíd csere.) Persze előre nem mondtak árat. Én olyan 30-40-re tippeltem volna. Erre is számítottam. Aztán szóltak, hogy kész és fizessek 62.000Ft-ot. Persze kifizettem, mert nem volt más választásom. De nem sok ez egy kicsit ezért a munkáért? Vagy ennyi a reális ára?
2015. dec. 4. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Használtan 15-20 ezer egy ilyen generátor. Én nem tudom hol csináltattad de remélem OPEL szervizben legalább hogy nyoma legyen.
2015. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csergő.

Új utángyártott generátorra ugyan itt az alkatrész értékesítésnél 50.000Ft-os árajánlatot adtak. Csak ezt a szervizük "elfelejtette" említeni, hogy olcsóbb az új. Meg se kérdezték hogy újat akarok-e vagy felújítást.

2015. dec. 4. 13:38
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Fogyasztóvédelem. Amúgy meg hogy lehet árajánlat nélkül autót javíttatni?
2015. dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 veterán vas ***** válasza:
83%

Ha onnan nézzük, hogy:

szervízben előjegyzés-munkafelvétel-generátor leszerelés- szétszerelés-hibafelvételezés-tisztítás-új alkatrészek beszerelése-g.visszaépítése-beállítások ellenőrzések-számlakészítés- autóátadás..... mindez, egy márkaszervíz 5-7 E.Forintos rezsióradíjával, akkor még elmegy.

Viszont ha onnan nézzük, hogy kényelmesen kb. 3órás munka, és a leghúzósabb alkatrész a fesszabályzó is kijön max. 10E.-ből, akkor viszont drága.

2015. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennyi az ára.

Egy fesszabályzó az UNIX-nál 23-30 ezer között van.

Egyenirányító 13000.

Csapágyak darabja pár ezer, unixnál nem láttam. Most ötvennél járunk. Tizenkettőért kivették a generátort, szétkapták, kicserélték amit kell, visszatették.

Nem számolták drágán, teljesen korrekt volt.



Új Bosch generátor 140 000

Felujított 76 000, de ezt még be is kell szerelni.


Felujított Delco Remy 47 000, de ezt is be kell szerelni, el kell menni érte.

2015. dec. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Márkaszervizben (és ahol voltam az nem az!) 0,6 óra a normaideje egy generátor ki/beszerelésnek. Ami azt jelent, ha nálam is 18 perc alatt levették és ugyan ennyi alatt vissza, akkor 25.000Ft-os óradíjjal dolgoznak.

Azért az nem rossz! Szeretnék én is ennyit keresni. Még ha nem is óránként, de ha naponta azzal is elégedett lennék.

2015. dec. 5. 08:02
 7/10 A kérdező kommentje:
De ne értsem félre senki, ha tényleg tartós, minőségi munkát végeztek, akkor nem sajnálom rá a pénzt. Csak így a többi szerviz árához képest ugért a munkáért nekem soknak tűnik. De majd idővel kiderül, hogy megérte-e vagy sem.
2015. dec. 5. 18:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak a magadét szajkózod.

Ki-beszerelés normaideje... aha.

És az a nyomorult egyenirányító és fesszabályzó, meg a csapágyak csak úgy kicserélődnek maguktól, miközben a generátort ki és beszerelik.


Nem tudom mit dolgozol, de dolgozhatnál nekem egy napot, de még az élő fába is belekötnék mint a munkád minőségét, mint az árát illetően. Mindenki szeret óránként nettó 2-3000 forintot keresni, de ha neki magának kell kifizetnie az ugyanennyi nettó bérnek a közterhekkel, rezsivel növelt összegét, rögtön jön a sipákolás.

2015. dec. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak az autóból ki/beszerelés volt egy 15.000-es tétel, a csapágy, diódahíd stb erre még pluszban jött ehhez.

De gondolom erre is jön mindjárt valami kötözködés. Csak nyugodtan, ha ettől jobban érzed magad!

2015. dec. 6. 08:22
 10/10 TheCruve ***** válasza:
Én megcsináltam magamnak 2-éve 16.000-ből :) Szervíz ide vagy oda...
2015. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!