Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket ajánljátok inkább...

Melyiket ajánljátok inkább Mazda 323 1.5 vagy Renault Clio 1.4 16v?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék cserélni, de nem tudom melyiket válasszam

átírás és biztosítás tekintetében ugyan az a kettő.Megbízhatóság,alkatrész árak tekintetébe melyiket érdemes venni



2016. jan. 5. 11:40
 1/9 joco5582 ***** válasza:

Bárdi és Unix webáruházból ki lehet szedni mihez mennyi.

Persze függ attól is, hogy milyen évjáratú autóról beszélünk és persze mennyit szánsz rá

2016. jan. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindkettőből 1998-2002 közöttiekre szeretném lecserélni 400.000-550000ft között gondoltam.
2016. jan. 5. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Most egy 99-es 323 F 1,5-öt hajtunk 2 éve. Előtte volt egy csomó Clio/Thalia/Megane 1,2T, 1,4 8v, 1,4 16v, 1,6 8v, 1,5 dci, 1,9 dti.

Kezdjük ott, hogy nem egy kategória a kettő. A 323 belül még a Meganenál is nagyobb kicsit, szóval belméretre, csomagtérre kb 1,5* akkora, mint egy Clio.

Elég strapabíró szerkezetileg, viszont a rozsda nagyon megkezdete már ezeket, komolyan érezni, hogy minden vékony. Ezért belül hangos is(motorhang, szélzaj, stb). Motorja sehol sem erős, nem is nyomatékos, ellenben elég iszákos, 7,3 alá eddig nem tudtuk vinni, pedig lámpát nem lát.

A Clio sokkal lakályosabb, csendesebb. Futóműve puhább, de mégis ugyanolyan stabil. Motorikusan az 1,4 16v szerintem a legjobb, van egy kis nyomatéka is, ha pörgeteg, nem fogy ki. Bőven 7 alatt fogyaszt, de nyugisan simán 6 körül.

Még annyi, hogy a Clioban van pár olyan extra, ami nagyon kényelmessé teszi az életet pl a Mazdához képest:

- gyári távos központi

- késleltetett lekapcsolású belső lámpa

- ha megy az ablaktörlő, hátramenetbe kapcsolva automatán elindul a hátsó is.

Ezek hülyeségnek tűnhetnek, de ha egyszer megszoktad, nagyon zavaró a hiánxuk.

Szóval ha nem kell nagy kocsi, akkor szerintem a Clio sokkal jobb autó.

Azt azért még elmondom, hogy ennyi idő kocsiknál az állapot a legfontosabb. Ezért vettük meg a Mazdát. Cliot nem találtam ilyen állapotban ennyiért.

2016. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Még annyit, hogy Clioból legjobban a 2000 előtti 1,4 8v-t ajánlom. Belül sokkal jobbak az anyagok, a frissített változat kicsit olcsósítottnak tűnik.

Ha meg fiatal vagy, akkor keress egy 1,4 16v Tech'Roadot, az nagyon szuper.

2016. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,Opel Corsa B 1,2 es et szeretném lecserélni 1 éve van meg első autónak vettem, mert halgattam egy kedves ismerősömre,de nagyon nem jön be ,nem fizettem érte sokat,de nem szeretem hogy lomha....,de ezzel a Corsával még egy balatonig tartó út is szenvedés
2016. jan. 5. 12:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Apum egyik kolegájának volt ilyen mazda 323 asa,(diesel) egyszer utaztam vele egy 1000 km-es tévot. Meglepően jó kis autó. A svájci határ melett dolgozik ausztriában és egyébknét dunaujvárosba járt haza vele, tehát olyan 1000 km oda ,meg 1000 km vissza. havi kétszer megtette bizony elég gyakran. Tehát könnyű kiszámolni, hogy 10 év után mikor eladta, akkor sok km volt benne. Ha jól emlékszem mikor én vele mentem 600 ezer km felett járt az óra már. Ami sokat elárul,hogy újra mazdát vett annyira elégedett volt. (bár mazda 6-ba picit csalódott). Soha nem robbant le vele, bár kellett javitani, de ilyen sok km-nél természetes. A váltó kibirta végig hála a csak autópálya használatnak szinte. Viszont az ausztriai útsózás ugy megviselte, hogy már kint nem lehetett leműszakisztatni. De szerinte egy megbizható kényelmes autó, amire nincs sok ráfordítás.
2016. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amikor olvastam a mazdáról véleményeket ott is sokan azt írták, hogy nagyon strapabíró,és a sok kaszni kínálat között a sportos kivitelű.....kicsit szebb mint a clio,viszont ha kell cserélni benne dolgokat akkor nem olcsó,mint utána néztem, bár az 1.4 16Vs Cliohoz is elég drágák ,ott inkább az 1.2 é olcsóbb :)
2016. jan. 5. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig egy 1.4-es Corsánál ebben a kategóriában ár/érték tekintetében nincs jobb. Nem tudom, milyen volt neked, kérdező, de a nejem Corsája kifejezetten fürge jószág volt.
2016. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos 1.2 es 45 LE :/ és sajnos ahhoz mérten milyen kis motorja van "szeret enni" (nem taposom neki)és úgy vagyok vele hogy ha már benyalja ez is a 7-8 litert miért ne vegyek nagyobb teljesítményűt?Biztosítás nem sokkal több,átírás az más kérdés, de egyszeri ktg :)
2016. jan. 6. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!