Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G generátorral és...

Opel Astra G generátorral és gerjesztőárammal kapcsolatos hiba?

Figyelt kérdés
A hiba, hogy nem világít a töltésvisszajelző, a műszerfal már ledes, nem hiszem, hogy ott a gond. Kiszereltem a generátort, a D+-on 12V-t mérek. Hogyan tudom "világításra bírni" a kontroll lámpát? Illetve a generátort kiszedve ha megforgatom hogyan tudom letesztelni, hogy jó-e? Köszönöm előre is.
2016. febr. 23. 22:46
 1/1 TheCruve ***** válasza:

A generátoron az egyik kis csatlakozó lehet a szokásosan D+ jelzéssel ellátott (nevezzük ezt most is D+-nak), a gerjesztőáram levételére szolgáló diódák közös vége. A másik csatlakozó pedig a gerjesztőtekercs egyik vége, és a gerjesztőtekercs másik vége testelve van. Amikor ráadja a gyújtást, akkor a D+ kapocsra érkező vezetéken meg kell jelennie 12V-nak a test felé (amikor le vannak húzva a generátorról a vezetékek), mert itt kap a generátor előgerjesztést a töltésjelző lámpán keresztül. Ezt mérd le, hogy megvan-e! Ha nincs, akkor az égőt meg kellene nézni a műszerfalban, lehet, hogy csak szimplán kiégett, vagy nem érintkezik.


Ha találsz D+ jelzést, akkor arra köss oda egy 5W körüli 12V-os izzót, az izzó másik végét pedig az akksi pozitív végéhez érintsd. Közben mérd a feszültséget az akksin. Ha ekkor megindul a töltés, akkor csak simán nem kap előgerjesztést a generátor, és nem gerjed fel magától.

2016. febr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!