Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet ennyi vakító autó?

Msebi06 kérdése:

Hogy lehet ennyi vakító autó?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben nagyon megszaporodtak a rosszul beállított fényszórójú autók. Este hazafele 10-ből 7 autó biztos hogy vakít szembe, vagy hátulról. Ha villantok ráteszi a refit (még neki áll följebb) akkor én is neki, de ügye ettől még nem lesz jobb a helyzet. A rendőrök mér nem mennek rá ilyenekre? Biztos megbüntetném az összeset. Meg mitől lehet ennyi ilyen kocsi? Sok a törött, de otthon megjavított autó és nem állítják be? Már akik mögöttem vakítanak azt csinálom, hogy lelassítok amíg meg nem előz aztán rá neki a refit.

Jelenlegi autómat tavaly tavasszal vettem, első nap hazafelé már villogtak rám. Másnap reggel első dolgom volt hogy megcsináljam.



2016. máj. 29. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy rendbe teszed az autót jó dolog!

Az, hogy önkéntes rendőrködsz, már kevésbé jó dolog.

Az utakon sok az igénytelen ember, nem húzhatod fel magad mindegyiken. Hajtsd le a tükrödet, ha meg szemből jön, akkor a jobb oldali padkára nézz, ne bele a reflektorba.

2016. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet ez egy sima égő cseréből is rosszul világít. A fényszóró égő nem pattan be a helyére ahol a helye van. Ez a pár milliméter is elég hogy vakítson vagy oda az orra elé világítson.
2016. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 szántóvető ***** válasza:
12%

az autók többségén már van fényszórómagasság-állítás.és a baromja magasra állítja mert akkor jobban bevilágítja(a tompított)az utat és jobban lehet látni.az eszébe sem jut hogy vakít mint az állat.

a csendőrnél nincs műszer hogy bemérje,így nem tud csinálni semmit akkor sem ha akarna.a műszakin egyébként nézik,ennyi az összes kontroll lámpaügyben.

2016. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom egyébként, hogy egy országban autózunk-e, de én ezt nem tapasztalom, egy-egy vakító autó előfordul, de nem tömeges.
2016. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1.

Nem önkéntes rendőrködök, csak mikor jelzem neki a baromja egyből refit dob, hogy mit villogok.


2. Nekem is az egyik lámpánál ez volt a gond mikor vettem a kocsit, kb 10 mp volt, a másikon állítani is kellett.


4. Nem tudom, hogy te hol, én részemről Magyarországon, azon belül Pest megye. Egyébként nem vagyok egyedül ezzel, mer sok ismerősöm is felhozza a témát, mer őket is zavarja. Nem lehet, hogy magasabb autóba ülsz? Szüleim egyterűjébe például már nem vakít annyi kocsi, de ez ügye egy magas kivitel.

2016. máj. 29. 10:52
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Pontos a diagnózisod, a terápia már annál gyengébb...


évekkel ezelőtt még előfordult velem is, hogy ha a versenyző mellém állt a lámpánál, akkor illő tisztelettel jeleztem, hogy felfelé hord a tompítottja, kifolyik a szemem...azt mondta tudja, de céges az autó, nincs aki megycsinálja...aztán zöld lett..

volt olyan is, hogy holdfényes este mögöttem jött egy autó, olyan erős ködlámpával, hogy fehér volt az autóm belseje..

Kelenföldön mellém állt, kiszálltam, és kértem legyenszíves lekapcsolni a ködlámpát..

nos ijedten rámtekintett, és megkérdezte, azt hol kell lekapcsolni, mert eddig nem tudta, hogy van neki..


egyébként vészesen elszaporodtak az okosban vizsgáztatások...ezért megy előtted annyi rohadó bontószökevény, gyárkéményként füstölve..ha sikerül megelőznöd, akkor csak egy lámpája világít, az is felfelé hord...

A rendőr meg szeretne egészségesen nyugdíjba menni...ezért nem állítja meg a nyílvánvalóan felfelé hordó lámpással közlekedőket, mert nem akar vitába szállni, feljelentést irogatni, és kitenni magát olyan jogász kérdésnek, hogy mi maga? műszaki vizsgaállomás?


a házilagos halogén, és ledcserékről már nem is beszélve..


Dolgoztam tartós kiküldöttként olyan ázsiai országban, ahol a felfelé hordó, vakító lámpát a rendőr egyszerűen intézte, ha a sofőr nem tudott, vagy nem akart rajta állítani..

a botjával egyszerűen betörte a lámpaüveget...


én csak néztem..


egyébként nem érdemes, és nem is szabad megfegyelmezni a helytelenül beállított lámpával közlekedőket..

...ne csodálkozz, ha egyszer nem az ül a volánnál, akivel elbírsz...és belefutsz egy egyszerűbb kórházi kezelésbe.

2016. máj. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tomcatters ***** válasza:
100%
En sem tapasztalom ,hogy annyi sok rosszul beallitott lampaju autó lenne, pedig en is pestmegyeben pesten Nógrádban járok szinte 100% -ban, es az autóm is alacsonyabb az átlagnál ... mindig azt nézem,hogy beallok tesco vagy auchan parkoloba .. szinte mindig magasabb a mellettem allo autó övvonala :) Találkozom neha egy-egy olyannal aki vakit,de tobbsegbe refit hagyja ugy .. van olyan is persze akinek rosszul beallitott,de fogalma sincs róla :)
2016. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ismered a viccet hogy egy ember száguld az autópályán közben a rádióban hallgatja hogy egy őrült szembe megy a forgalommal? Erre azt mondja hogy nem is egy hanem itt mindenki szembe megy a forgalommal.

Lehet te látod rosszul vagy érzékenyebb a fényre a szemed. A korral a szem alkalmazkodása és rugalmassága gyengébb lesz és éjjel emiatt sokkal nehezebben áll át a sötétebbről a szembejövők reflektorára mert lassabban húzódik össze a pupilla.

A másik magyarázat hogy az újabb autóknak más a gyári színhőmérséklete és ez is bánt de ők meg jobban látnak. Tudom téged ez nem érdekel.

2016. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

"Az utóbbi 1-2 évben nagyon megszaporodtak a rosszul beállított fényszórójú autók."


Igen, mert ha az egyik rendel 50 eurós xenont, akkor kell a másiknak is. Meg aztán elértük már, hogy mindenki elboldogul az internettel annyira, hogy ilyen sz*rokat rendeljen magának.

2016. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Már akik mögöttem vakítanak azt csinálom, hogy lelassítok amíg meg nem előz aztán rá neki a refit. "


Erre gondoltam amikor önkéntes rendőrnek neveztelek, ez nem egy sima jelzés, hanem "büntetés".

2016. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!