Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet ennyi vakító autó?

Msebi06 kérdése:

Hogy lehet ennyi vakító autó?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1-2 évben nagyon megszaporodtak a rosszul beállított fényszórójú autók. Este hazafele 10-ből 7 autó biztos hogy vakít szembe, vagy hátulról. Ha villantok ráteszi a refit (még neki áll följebb) akkor én is neki, de ügye ettől még nem lesz jobb a helyzet. A rendőrök mér nem mennek rá ilyenekre? Biztos megbüntetném az összeset. Meg mitől lehet ennyi ilyen kocsi? Sok a törött, de otthon megjavított autó és nem állítják be? Már akik mögöttem vakítanak azt csinálom, hogy lelassítok amíg meg nem előz aztán rá neki a refit.

Jelenlegi autómat tavaly tavasszal vettem, első nap hazafelé már villogtak rám. Másnap reggel első dolgom volt hogy megcsináljam.



2016. máj. 29. 10:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Ha ő elvakíthat engem, akkor én is elfogom őt. Csak a sok tudatlannak nem esik le miért csinálják ezt vele az a baj. Viszont láthatjátok, hogy azért nem vagyok egyedül, mások is írták, hogy sok ilyen van.

Ismerem a viccet, de mint írtam másokat is zavar.


Tegnap éjszaka voltam rokonommal kocsit venni neki. Egyik lámpa cserélve volt. A tulaj szerelte be, jobban fölvilágított az az egy, mint a másik refivel. Mondta, hogy ő nem foglalkozik ilyen beállításokkal. Ma megcsináltuk, a komplett lámpát föl kellett lazítani, és lejjebb állítani annyira rosszul volt berakva. Ezekről beszéltem, a kokánymesterekről, minél olcsóbban legyen megcsinálva a kocsi. A másik meg amit írtak előttem, a sok utólagos "xenon"-os. A jól beállított, gyári xenon például egyáltalán nem zavaró.

2016. máj. 31. 18:29
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor nézd onnan a témát hogy a másiknak a saját butaságából van rosszul beállítva a lámpája de te már szándékosan bevillantasz neki. Neked lehet hogy nem volt baleseted abból hogy zavar a másik lámpája de növeled a baleset kockázatát azzal hogy te bevillantasz neki a reflektoroddal ami sokkal erősebb mint az általában rossz irányba hordó lámpák. Mi van ha az a pillanat amikor villantasz neki a reflektorral elég neki ahhoz hogy ő egy pillanatra bevakuljon és balesetet szenvedjen vagy rosszabb esetben veled ütközzön? Átgondoltad te ezt? Nem a te feladatod azt a 10 autósból 7et megregulázni hanem a hatóságé. 10 autóból 7et amúgyis nagy túlzásnak tartom mert az vagy 2 millió autós lenne.

Nem hiszed de engem is szoktak zavarni az erős lámpák főleg az új autók gyári lámpái. A régieknek gyengébb a fényük még akkor is ha kissé felfelé hordanak. De nem volt még olyan hogy ne láttam volna az utat vagy elvakítottak volna kivéve amelyik tényleg reflektorral jött de az észrevette magától és lekapcsolta. Mert még a rosszul beállított lámpák se vakítanak úgy mint a reflektor.

A régebbi autóknál ok lehet még hogy a műanyag búra homályos lesz és akkor szórja a fényt. Vagy a csomagtartó meg van rakva és az autó eleje magasabbra mutat. Nem minden autóban van magasságállító vagy nem mindenkinek jut eszébe utána állítani. Vagy amit írtak még hogy izzócsere után módosulhat a beállítás.

2016. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A tanfolyamon konkrétan meg vagyon írva hogyha éjszaka villognak a szemből jövő autók akkor lehetséges hogy vakít a tompított fényszóró. sőt van aki akkora jampi, hogy fél másodpercen belül képes viszont vakítani mert leszarja.
2022. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Addig refizgetnél amíg egyszer mögém nem kerülsz, mert utána nem lenne mivel, minimum 6 hónapig...
2023. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!