Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autóval...

Automata váltós autóval könnyebb vezetni?

Figyelt kérdés
Amerikába fogok költözni. A probléma hogy évek óta nem vezettem.Letettem a jogsit de féltem és nem vezettem.A párom szerint automatát könnyebb vezetni, meg Amerikába jobban belejövök,szélesek az utak, a parkolóhelyek nagyok.Meg majd ott le raknom a jogsit. Szerintetek belefogok jönni?
2016. aug. 9. 14:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
Könnyebb,mivel nem kell a kuplungolással foglalkpznod,és a váltással sem kivéve ha előremenetből hátramenetbe akarod tenni.Viszont több helyen is írják,hogy egy kicsivel többet fogyasztanak az automata kocsik a manuálisoknál.
2016. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Aki tud biciklizni az elvezet egy automatát is-szokták mondani-de nem.Még biciklizni sem kell hozzá tudni.-effektive dögunalom vezetési élmény tekintetében...

-Bocs a hasonlatért,de akár egy majom is elvezetné ha leérne a lába a pedálokig..XD

2016. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"szélesek az utak, a parkolóhelyek nagyok"


Igen, de a kocsik sem európai méretűek, hanem sokkal nagyobbak...


Ha nem vezettél régóta, akkor nem a váltóval lesznek bajaid, hanem azokkal a nagy dögökkel parkolni pl...

Az automata egyszerű, mint a faék. Ha nyomod megy, ha nem nem megy.

2016. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vezetni könnyebb abból a szempontból, hogy nem kell kuplungot használni, sebességet váltani, nem kell tartanod attól, hogy lefullad a motor.

Az autó kiterjedését, méretét az automatánál is érezni kell, hol van a széle, eleje, vége...

2016. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyok az autók de csak belerázódom sok gyakorlással.
2016. aug. 9. 14:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Az autók nem nagyobbak ! Vannak nagyobbak is, de ott is lehet vásárolni pl.Golfot. vezetni azért lesz könnyebb, mert a szabályok könnyebbek és a sofőrök is jóval normálisabb tempóban közlekednek. (persze nem mindegy, hová költözöl, New Yorkba vagy valami kis vidéki városkába) Nagyon gyorsan belejösz a vezetésbe kint.
2016. aug. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ott is vannak ugyanolyan kisautók, mint itt.

Az automatát pedig nyilván sokkal könnyebb vezetni, nincs kuplung, nincs sebességváltó kar, ezekre nem kell figyelned. Csak nyomod a gázt vagy a féket, és kész.

2016. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért az se úgy megy :D Automatával tényleg könnyebb,de ez hülyeség,hogy nincs váltókar...ugyan úgy van. Sőt,ha triptonicot veszel, akkor lesz automata is meg szekvenciális is. Na de a lényeg, automatánál is van P,R,N,D,3,2,1-es fokozat, ami azt jelenti,hogy ha mész egy emelkedő felé (márpedig amcsiba lesz emelkedő bőven) ,akkor neked kell váltanod kisebb sebességbe,hogy legyen vonóerő. Mert ha D-be (automatába) hagyod,akkor pl 30-nál fel fog neked váltani, mert ő úgy érzékeli,hogy váltani kell. És olyankor eltűnik a nyomaték és vagy visszagurulsz, vagy fel le fog váltogatni, ami idegesítő is, meg károsítja a váltót is. Na szóval nem csak úgy megy az,hogy nyomod oszt kész :D
2016. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó nem igazán tudom, hogy az automatának milyen fajtái vannak. Azt tudom, hogy a párom autójában van vmi gomb vagy mi? Amit ha beállit a pályán megy egyenletesen az autó. Ő mondta, hogy nem tudok visszagurulni vele.
2016. aug. 21. 15:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a gomb szerintem a tempomat, de azt te városban nem tudod használni :D Ha nem visszagorul, akkor meg fel-le fog váltogatni, mert 30 nál ha felvált, eltűnik a nyomaték, ergo lassul, és visszavált ,hogy legyen nyomaték...aztán megint 30-nál vált és így tovább. (volt már automata váltós autóm)
2016. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!