Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kulccsal össze karcolták a...

Kulccsal össze karcolták a kocsimat. Ilyenkor mit kell/lehet tenni?

Figyelt kérdés

Dolgozni voltam. (Budapest, Europark.)

Reggel leraktam a parkolóban, Akkor még semmi baja nem volt. Este mikor haza indultam vele, nem is figyeltem, csak bepattantam. Sötét volt már.

Itthon egy utca lámpa alá parkoltam. Fordítanám el a kulcsot a zárban, akkor látom, hogy mind a 4 elem, az én oldalamon, végig van karistolva. Mind a 4 elemen más-más magasságokban és enyhén hullámos is. Kb 2 mm mélyen.

Ezt tuti nem én csináltam.


Gyorsan utána kérdeztem. Egy festés, egy elemen, 16 000 - 24 000 Ft-ba kerül. Ez kb 64 ezertől 88ezer Ft-ig terjedő kiadás/kár nekem.


Ha holnap bemegyek és azt mondják nem láttak semmit a kamerákon? Akkor mi van?

Mi van, ha ideiglenesen, vagy akár valami csoda folytán kijavítják és 2 hét múlva megint össze karcolják?


Ilyenkor mit lehet tenni?

Olyan ideges vagyok. Most lett kész a javíttatása, erre valaki ezt csinálja.



2016. szept. 13. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérd ki a kamera felvételeit, de jobb lenne a rendőrséget keresni ezzel a dologgal.
2016. szept. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És ha nem látni a kamerán semmit?


Ilyenkor ki fizeti meg a kárt?

2016. szept. 14. 00:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a tettes, akkor nincs aki kifizesse.

Szóval marad a biztosítás, már ha van a kötelezőn kívül valamilyen más biztosításod is és ezt fedezi.

Ha nincs, akkor nem nagyon van más megoldás mint, hogy te fizeted.


A parkolókban ki szokták táblázni, hogy felelősséget nem vállalnak, pont emiatt.

2016. szept. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak a kötelező van. :(
2016. szept. 14. 00:33
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Parkolj be pont a két vonal közé és nem 2 helyre!

Ha 2helyre parkolsz újból ez lesz!

2016. szept. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Két vonal közé parkoltam, nem vagyok paraszt. De ha nem így lett volna, az sem jogosít fel senkit, hogy 80 ezrest kárt okozzon másnak.
2016. szept. 14. 01:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a múltkor az ajtót nyomta meg valaki. Nem lett meg a tettes. Remélem visszakapják majd az élettől az ilyen gerinctelen férgek, akik nem elég, hogy nem tudnak vigyázni más értékére, még a felelősséget sem vállalják.
2016. szept. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mielőtt nekiesnél a fényezésnek, kérdezz meg ezzel foglalkozó cégeket, hogy polírozással el tudják-e tüntetni azt a karcot. Nem tudom az árakat, de biztos, hogy a töredékéből megvan, ha meg lehet javítani (valószinűleg látniuk kell majd, hogy pontosan mekkora is a sérüülés).
2016. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Némelyik karcolást lehet, a többit nem. Túl mély sajnos.
2016. szept. 14. 12:34
 10/12 anonim ***** válasza:
7: Na én ezért állok mindig a parkolóba, mélygarázsokba vonalra. Nekem ne csessze rá a wagonR+ ajtaját kikászálódás közben.
2016. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!