Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kulccsal össze karcolták a...

Kulccsal össze karcolták a kocsimat. Ilyenkor mit kell/lehet tenni?

Figyelt kérdés

Dolgozni voltam. (Budapest, Europark.)

Reggel leraktam a parkolóban, Akkor még semmi baja nem volt. Este mikor haza indultam vele, nem is figyeltem, csak bepattantam. Sötét volt már.

Itthon egy utca lámpa alá parkoltam. Fordítanám el a kulcsot a zárban, akkor látom, hogy mind a 4 elem, az én oldalamon, végig van karistolva. Mind a 4 elemen más-más magasságokban és enyhén hullámos is. Kb 2 mm mélyen.

Ezt tuti nem én csináltam.


Gyorsan utána kérdeztem. Egy festés, egy elemen, 16 000 - 24 000 Ft-ba kerül. Ez kb 64 ezertől 88ezer Ft-ig terjedő kiadás/kár nekem.


Ha holnap bemegyek és azt mondják nem láttak semmit a kamerákon? Akkor mi van?

Mi van, ha ideiglenesen, vagy akár valami csoda folytán kijavítják és 2 hét múlva megint össze karcolják?


Ilyenkor mit lehet tenni?

Olyan ideges vagyok. Most lett kész a javíttatása, erre valaki ezt csinálja.



2016. szept. 13. 23:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha alapozóig karcolta, akkor nem sokat ér már a polírozás.

Az max gally által húzott, nem túl mély felületi karcot tud eltüntetni.

2016. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

4: Ha casco-d lett volna, akkor arra megcsináltathattad volna.


Nekem egy ismerősöm járt így, csak neki a vadonatúj ML Mercedes terepjáróját karcolta körbe valami állat, de úgy, hogy konkrétan egy elemet sem hagyott ki a r o h a d é k.

Neki volt casco-ja, mert a lízinghez kötelező, így arra meg tudta csináltatni.

Konkrétan az egész kocsiról a fémig leszedték a festéket és újrafényezték. 1 Mill felett volt a végszámla, de neki csak 50.000-et kellett fizetni, mert ennyi volt az önrész.

Azóta berakatott egy olyan spéci riasztót, ami már attól megszólal, ha valaki csak hozzáért a lezárt autóhoz.

2016. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!