Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a Volvo S40 ennyi pénzért...

Ez a Volvo S40 ennyi pénzért megéri?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy csak pénztemető az egész? Mennyire megbízható gépek ezek?


2016. szept. 23. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában az S40 az nem pénztemető, főleg az 1.6-os motorral.

Ez a 2 literes turbós blokk miből készült,az jó kérdés, ránézésre a 4 hengeres 2 literes turbós blokk lehet belemókolva ( B4204Tx - ilyennel amúgy gyártották az S40-et).


Az 5 hengeres 2 literes, 2,3-as és 2,5-es blokkok elég júl bírják a nyüstölést, azoknál nem ritka a 300 lóerő fölötti motor, de hogy ez mennyire bírja, hogy feltekerték, azt passzolom.


Én inkább azon aggónkén, hogy ha ez papíron 1,6-os akkor hogy lesz eredetiség vizsgáztatva és átíratva..


Én azt mondom, hogy a sima 2 litere turbós blokk mindennapi használatra nem kimondottan pénztemető ( bár az csak 160-200 lóerő ). Viszont az összes ilyen emelt teljesítményű motor már idővel pénztemető lesz. A volvonál elég sok ráhagyás van a motorokban ( sok esetben a szívó motorok is ugyanazokkal a hajtókarokkal, csapágyakkal stb, mint a turbós motorok), de +50% az már... hát ott már bármikor bármi lehet. :D

2016. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen tuningolt cuccot nem érdemes venni? Azárt rákérdezek a kereskedőnél erre a motor kérdésre, hogy átírásnál hogy megy mint megy. Köszi a választ, ment a zöld pacsi!
2016. szept. 23. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy nem érdemes, ha neked ez tetszik és ilyet szeretnél akkor úgy is ilyet veszel. Egy gyárilag 300 lovas autónak is magasak a fenntartási költségei, pedig az viszonylag probléma nélkül falja a százezer kilométereket, mert arra gyártották. Egy nem ekkora teljesítményre készült majd meghúzott motor az meg gyakorlatilag pénztemető :D


Lehet elkocsikázol vele ideig óráig, de aki 300 lovas autót vesz az úgy is odalép neki... azt hopp egy kuplung, vagy egy váltó, vagy egy főtengely.. :D

2016. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1.6-os 2000 cm3. Eddig olvastam.

Utána azért még megnéztem hogy kiféle miféle árulja. Gondosan 210e km-re visszatekert óra "becsületes" kereskedő.

Nem valami jó kezdet.

Jók ezek az S40-ek de nem ez.

2016. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ott van a hirdetésben, hogy bizományos értékesítés. A motor, biztos nem a gyári, még az is lehet, hogy 210 000km-es turbós motor került bele, ez még önmagában nem lenne gáz.

Ha olyan az átépítés és a tuning, mint az okmányok rendezettsége, akkor viszont már tényleg baj van :D

2016. szept. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez azért jó, mert a blokk száma és motorkódja 1.6-os tehát a 105LE után fogod a közterheket teljesítményadó, eredetvizsgálat, stb fizetni.

Amúgy szerintem a belseje ki van cserélve egy 1.9 T4 nagylöketű főtengelyére és fel is van díszítve -láthatólag gyáriasan- a turbós benzines modell cuccaival / esetleg ez még húzva némi chiptuninggal. Szerintem az itt kért árának a többszöröséért épült. Más kérdés hogy lehet megunták vagy megint kell rá költögetni valamit.

Ami baj, hogy egy régi gépből van építve, forgalmi szerint valószínűleg 4-es környezetvédelem (euro-2) tehát szmodgiadóban már nem megyen. A gyárilag turbósak talán már euro-3.

2016. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!