Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki karambolozik és a...

Ha valaki karambolozik és a vétkes el is ismeri, hogy hibázott! Kérhetek töle pénzt?

Figyelt kérdés

Lassan egybhonapja karambolozott a Férjem. A másik volt a hibás. Nem kelett rendőrt hivni mert elidmerte. Ki töltötték a papírokat. Van cascoja a vétkesnek. Nincs is ezzel gond fizet a biztosító. Csak az autoszerelők nem haladnak. Mert csak bontott alkatrészeket rakhatnak bele. Mert 10 éves audink van.

Ma nekem állt a család, hogy miért nem kértünk pénzt a vétkes sofőrtől! Szerintetek igazuk van?



2016. szept. 28. 11:46
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A legnagyobbak egyike ez a mühely. Nem is kisváros.

A kárszakértő is "ajánlotta " ezt a műhelyt. Meg ismerős is.

A Férjem intézi de ugy tudom a casco fizet itt most. Lényegtelen ez mert a papírok rendben vannak. Csak sok alkatrész kell és nem haladnak a beszerzéssel.

2016. szept. 28. 12:22
 12/26 A kérdező kommentje:
A gyorskárral nem igen jártunk volna jol. Mert kb 600000ft a kár.
2016. szept. 28. 12:24
 13/26 anonim ***** válasza:
Béreljetek autót és a számát nyújtsátok be a biztosítónak
2016. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Olyat lehet? Eszembe sem jutott!
2016. szept. 28. 12:26
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Na azért vannak itt szükre foltok.

Hogyne lehetne rendelni alkatrészt hozzá. Egy 80as Audihoz is megkapsz minden alkatrészt újonnan. Igaz utángyártott, de az lényegében ugyanaz a minőség...

Egyébként a biztosító fizet, pont az a lényege a KGFB-nek, hogy kifizesse (és nem a másik Casco-ja téríti a te károdat). szóval nem lehet követelőzni.


Ha a biztosító bevonása nélkül megegyeztetek volna akkor fizethette volna ki esetleg neked, de akkor sem lenne "illendő" hetekkel később plusz pénzt kérni

2016. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
100%
A rokonok hülyék, ez nem így működik, hogy csak odaállítasz és követelsz, főleg nem a helyszínen. Polgári pert indíthattok, de a káronszerzés tilalma miatt csak a titeket ért bizonyítható kárt köteles egyenlíteni bármilyen forrásból. Mivel ezt a biztosító megtette, így elvesztenétek a pert és fizethetnétek a perköltséget.
2016. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rendezzuk ott helyben keszpenben a dolgot csak akkor mukodik ha nem betetlapoztok es valami par tizezres karrol van szó!Akkor mindenki orul!Te azert mert azonnal penzednel vagy,a masik meg mert nem fog emelkedni a kotelezoje mert balesetet csinalt!

Abban a pillanatban hogy kitoltitek a balesetbejelentot,a biztositok intezik a dolgot!

A masik meg hogy nagy valoszinuseggel sikerult kivalasztanod a legszarabb műhelyt a környéken!Gyakorlatilag elhajtottam volna őket a faxba,es az autot is azonnal más normalis helyre vittem volna ezutan a "10 eves autohoz nem lehet rendelni semmit" duma utan!

2016. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Sajnos kormány rendelet , hogy nem lehet rendelni alkatrészeket csak jo állapotú bontottat fizet a biztosító. Ezt nem a műhely és nem is a biztosító dönti el. Ezzel mi is most szembesültünk.

Utána olvasgattam. Az sem biztos hogy ha bérelünk egy autot azt ki fizeti a biztosító. Lehet hogy arra lehet hivatkozni , hogy én veszélyeztetett terhes vagyok. De ezt mindenképp megkérdezzük.

Biztos nagyon sok múlik a szerelő mühelyen. Ezt a neves mühelyt nem igen fogom ajánlani sekinek....

2016. szept. 28. 13:14
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy van, hogy az alkatrészt avultatják és csak bizonyos áron számolják el? nem hiszem, hogy előírják a bontott alkatrészekkel történő javítást. Itt van valami értelmezési probléma.

Az autó bérlés és számla benyújtása reális lehetőség, kérdezz utána, hogy miként működik.

2016. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
A kárszakértő és a biztosító sőt a szerviz is ezt mondja hogy csak bontottat lehet belerakni . Sajnos.
2016. szept. 28. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!