Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki karambolozik és a...

Ha valaki karambolozik és a vétkes el is ismeri, hogy hibázott! Kérhetek töle pénzt?

Figyelt kérdés

Lassan egybhonapja karambolozott a Férjem. A másik volt a hibás. Nem kelett rendőrt hivni mert elidmerte. Ki töltötték a papírokat. Van cascoja a vétkesnek. Nincs is ezzel gond fizet a biztosító. Csak az autoszerelők nem haladnak. Mert csak bontott alkatrészeket rakhatnak bele. Mert 10 éves audink van.

Ma nekem állt a család, hogy miért nem kértünk pénzt a vétkes sofőrtől! Szerintetek igazuk van?



2016. szept. 28. 11:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

1. Ne sírdogálj, nem csináltatok rosszul semmit.

2.Apósodék igencsak elhallgatják a lényeget, mikor is lehet pénzt elfogadni(nem kérni)..ők csak mondják a maguk féligazságát. Hogy tudd..számtalan példa bizonyította a becsületes, és a becstelen változatot..

-amikor belémjöttek, a károkozó fazon korrekt volt, alig kellett várnom egy hónapot, és a biztosító szintén korrekt módon fizetett..ez tiszta sor volt...nem volt ittas senki, volt biztosításunk, elismerte, nem volt személyi sérülés..

itt nem kínált fel, és nem is lehetett volna pénzt kérni...mire föl?


de az összes többi esetben, amikor megkínáltak(egyszer elöl, kétszer hátul) amikor kiszálltunk(mert ki tudtunk) minden esetben könyörgött a károkozó, hogy ne hívjak rendőrt...az egyik ittas volt, a másiknak nem volt jogsija, a harmadiknak nem volt érvényes forgalmija(sem fékje)...


ekkor sem lehet követelőzni, de az ajánlatot meg lehet fontolni. Természetesen ott a helyszínen, azonnal kell rendezni..nincs olyan, hogy hazamegy, aztán majd visszajön.Ha ez neki nem jó, akkor yard..(és közben fényképzni...fényképezni. )


Namost az apósodéknak volt ilyen esetük, csak nem dicskszenek vele.


szóval a családnak nincs igaza!..

lazíts, és főleg ne vitatkozz ilyenen.


3.most már meg kell várnod a szerviz munkáját...igazából egy kis szelíd kenésre várnak(mint általában)

legközelebb(reméljük nem lesz) máshová menj, és kérj ajánlatot szerződéssel.Most még csak el sem hozhatod a kocsitokat, mert kapun belül ők birtokolják.


úgyhogy inkább ügyelj a kicsire.

2016. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
nem, ez így nem igaz! Nem előírás, hogy bontott alkatrészt kell beépíteni. Sajnos az avulást nem fizeti a biztosító, így gazdaságosan csakis bontottból lehet megcsinálni, de ettől még nem ez az előírás.
2016. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

Én mondtam a férjemnek hogy vigyen nekik egy kis pénzt! Biztos előrébb lennénk. De ő elvből nem tud olyan lenni. Azon gondolkodtam hogy valahogy elnegyek én és adok borítékot.

Mai világban semmire nem megyünk "kenőpénz" nélkül.

Pénteken fogom hivni avszervizt. Mert oda telefonáltam a Férjem tudta nélkül. Havakkor nem mondanak jo hireket, higy meg vannak az alkatrészek akkor megyek oda. Mert a kocsi ráadásul itthon van.

2016. szept. 28. 14:05
 24/26 anonim ***** válasza:
esetleg kereshetnétek ti magatok alkatrészt, ha van egy kis affinitásotok hozzá. De ha a kocsi otthon áll, akkor miért nem másik szerelőt kerestek? Mennyire nem járóképes az autó?
2016. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ilyen nincsen a vilagban sem hogy csak bontott alkatresszel lehet megjavitani valamit!Te ezt az avulas dolgot ertelmezted felre!
2016. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Nem érdemes vele közlekedni. Avjobb ekeje tört. Motorháztető, sárvédő, lökhárító, a lámpa teljesen. A biztonsági övek nem müködnek.

Már nem lehet maáshová vinni. A szerelőműhely megkapta az engedélyt a biztosítótól. Ja ki tudja hogy belül esetleg mi baja?

2016. szept. 28. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!