Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mercedes-Benz a sportosság...

A Mercedes-Benz a sportosság terén miért van sokak szerint az utolsó helyen a prémium autók között?

Figyelt kérdés
Igen sok ember állítása szerint ha sportos Német prémium márkákról van szó akkor a Mercedes-Benz az utolsó mindig a sportos autók terén.Kérdés hogy mégis miért ? Pl. miért sportosabb egy Audi A6 3.0TDI S-line mint egy Mercedes-Benz E350 AMG ? Vagy miért sportosabb egy BMW 530D M-paket az említett E350-től ? Szóval az érdekelne engem hogy ha sportos,dinamikus autókról beszélünk a Mercedes miért kapja meg azonnal azokat a jelzőket hogy lomha és nagypapás és hogy ugye nem fiatalos ? : )Motorikusan az említett típusok szinte egyformák,külső és belső design mind három autónál adja a prémium,sportos látszatot kétségtelenül...Valamint a 2012-től gyártott AMG Mercedesek ha a design-t nézzük sokkal sportosabb küllemük van a két vetélytárshoz képest de ez csak az én véleményem.Vagy azért lomha és nagypapás a Mercedes mert talán egy másodpercel lassabb mint a BMW és az Audi ? : )) Kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is mind erről amit le írtam.
2016. szept. 30. 03:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A merci be lett skatulyázva a gazdag nagypapa vonulós luxusbatárja fiókba!Meg valljuk be őszinten a mercedes szó hallatan nem a kilinccsel előre közlekedő füstölő gumis auto képe ugrik be először!

Ettol fuggetlenul a merci az utobbi idoben nagyon sokat mozdult el mint design mind technika teren a sportossag fele!Szerintem nagyon sok mindenben veri a konkurenciat!

2016. szept. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az S-line az még nem "sport", ugyanúgy ahogy az M-packet sem az, azok (javarészt) csak vizuális kiegészítők. Az AMG-k, az AUDI S/RS-es és az M-es BMW-k viszont már nevezhetők sportosnak ( igaz a G63AMG-vel még nem fogsz köridőket döntögetni a Hungaroringen :D ).


Alapból az AMG-t butaság is egy mezei S-Line/M-packethez hasonlítani, mert a fent leírtak miatt az más liga.


A Mercedes az elmúlt 40 évben néhány modelltől eltekintve nem kimondottan a sportosságra törekedett és ez berögződött a márka image-ébe. Ha veszel egy új Mergát akkor pont nagy ívben sz* rsz te is a sportosságra, mert ha sportkocsit akarnál venni akkor vennél egy coupe AMGt.


Az átlag Audi sem sportos és az átlag BMWsem sportos.

2016. szept. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert a Mercedes nem a "sportos embereknek" készít autókat első sorban, hanem pont azoknak akik a kényelmet szeretik. Nyilván a konkurencia miatt muszáj sportos(nak kinéző) kocsikat is készíteni, de azoknál sem véresen komoly szempont a sportosság, érztetve azt, hogy a Mercedes filozófiája nem erről szól. Ha sportkocsi kell a Mercedestől akkor ott van az F1-es autó, na az sportos.
2016. szept. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

2000 óta kb hülyeség ez, hogy a Merci kényelmes, a BMW sportos, stb.

Ezek a ragadványok a 80as években terjedtek el, mikor a BMW E30-ast csinált, a Merci meg iszonyú gyenge, billegős, tatás W123-mat. Aztán egyre jobban tűntek el a különbségek.

Az Audi talán azért volt jobban lemaradva úgy 2010-ig, mert ugye orrnehéz, és nem olyan a kormányása, mint a hátsókerekes BMW-nek. De csak érzetre lassabb, a BMW-ben úgy tűnik, hogy húú de mész, közben az Audi is megy úgy, csak nem érződik.

Aztán ott volt például az E60-as BMW, annak olyan sportos, vagány vonalai vannak, már külsőre is azt mondja az ember hogy húú, ez biztos megy. Az Audi A6 meg az E Merci olyan konzervativak.

De a 2010 utáni modellek között semmi különbség nincs. A BMW ellágyult, a Merci fiatalosabb lett, az Audi nagyon odatette magát minden téren. Amilyen évjáratban te kutatsz, ott semmi különbség nincs a 3 között.

2016. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#1

Még ha az jutna eszébe az embereknek, de szerintem többségnek a lepukkant zöldséges merci ugrik be, ami valljuk be, nem valami sportos jószág.

2016. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Ezt azert nem is irtam mert ez gyakorlatilag az audira meg a bmw-re is igaz!Azokat is megtalaltak a dakotát maguknak,meg nyilvan mindegyikből van lefongott rom!

2016. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem únod még? ezt már kiírtad, most gondolod változik valami.


ez egy kitalált marhaság...ugyanis nem ismerik azok a "sokak" a mercédesz kínálati palettáját..


a sógornőmnek is van egy csoda sportmercije...bizony nagy ritkaság.


ez a nagypapás mercedesz ez nagyon tetszik..ugyanis nekem is az van. egy igazi bálna.


keress valami más témát.

2016. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha valaki végre definálná már, hogy mit is értünk "sportosság" alatt egy autónál?

Mert ha azt, hogy kirázza a fogtöméseket is az ember szájából, olyan kemény a futóműve, akkor én nem szeretnék sportos autót.

2016. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elkényeztetett autós újságírók terjesztették el, hogy "sportos" kell legyen.
2016. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bakksi válasza:
Mert a Mercedesnek nem a sportkocsik a fö profilja, hanem luxuslimuzin. Van sportkocsi a modellpalettán, de a fö profilja a luxuslimuzin. Most pr´bál változtatni, de a kilakult vélemények megváltozásához évek /ha nem évtizedek/ kellenek.
2016. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!