Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftet mennyire éri...

Suzuki Swiftet mennyire éri meg elgázosítani?

Figyelt kérdés

Van egy 99-es 1.3-as Swiftem és arra gondoltam, hogy gázüzeművé alakítom. Ez kb. kijön e 200 ezer ft-ból? Mennyi idő alatt térül meg? Évi 5-10.000 km-t megyek vele.


5 ajtós Swift, a csomagtérből mennyi helyet foglal el egy ilyen rendszer?


A motort tönkre teszi e?



2016. okt. 17. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha arra sincs pénzed hofy egy rossz swiftet benzinnel megtankolj inkabb add el azt vegyel egy biviklit mint hogy begazositsd!raadasul a mellett az evi futas mellett amit leirtal sosem terulne meg az ára!
2016. okt. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem térülne meg. Így is keveset esznek ezek a kocsik benzinböl is, nem kell a gáz. Ráadásul parkoloházban gázos autoval nem parkolhatsz. Csak hangosabb és gyengébb lesz töle a kocsi. Ebböl a pénzböl inkább tartsd rendben az autót jó minöségü anyagokat kapjon. Olajak, szürök, futómü, mindent kapjon meg és meghálálja kivisz a világból.
2016. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

10 évvel ezelőtt egy Lada gázosítása 300-400e Ft-ba került. Szerintem innen nem is lenne szükséges folytatnom, mert itt látszik, hogy nem éri meg.


De írok még néhány járulékos dologról, ami miatt még nem érné meg.

- 2 évente gázbiztonsági vizsgát is kell csináltatni. Ennek is ára van.

- Nem vállalja bármelyik szerviz a javításokat. És talán nem is vállalhatják, csak ahol gázos autót is szerelhetnek. Ez elég ritka. Mondok egy példát. Van egy ilyen szerviz Egerben. De csak az az egy, és 50 km-es körzetében nincs is más.

- Nincs olyan nagy különbség az autógáz és a benzin ára között, hogy megérné a futásteljesítményeddel átállni gázra. Ezt általában nagy fogyasztású (10-20l/100km), sokat járó autó esetében (min. évi 20-30e km) éri talán meg. Egyébként a gáz fajhője rosszabb, mint a benziné, értsd úgy, hogy jobban kell neki nyomni, többet fogyaszt, ha ugyanúgy akarsz haladni vele. Kb. 10-15% a plusz fogyasztás tapasztalat alapján.

- A 200 l-es csomagtartódból 50-80 l-t elfoglal (kb. 50 l a gázpalack + a csövezés) és rosszul pakolhatóvá válik az egyébként is kevés maradék hely.

- Ha beléd jönnek hátulról, és megsérül a palack, akkor pikk-pakk felrobbanhatsz, és nem lesz aki kitöltse a kék-sárga kárbejelentőt.


Hozzá teszem, az említett Ladán sem érte meg a gázra átállás. Mi sem gondoltuk át rendesen a dolgokat, évi 10-15e km-t mentünk csak. Mentségünkre legyen, akkoriban még kevesebb, mint fele volt a gáznak az ára benzinhez képest, azóta ez az árkülönbség jóval csökkent.

2016. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

-sok helyet elvesz az egyébként sem tágas csomagtartóból

-eleve kicsi a swift fogyasztása

-kicsi az éves futásteljesítmény


Ezek alapján én semmiképpen nem törném rajta a fejemet.

Mert ha egy 10-12 literes fogyasztású kombiról lenne szó, amibe évente belecsavarsz 30-40ezer km-t, az más, ott már érdemes számolgatni.

2016. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A palack úgy van tervezve hogy kibírja az ütközést, akkora erővel való ütközésnél a palackkal lesz a legkevesebb gondja. Tesztek vannak rá, hogy a benzin sokkal veszélyesebb.

Ettől függetlenül nem éri meg, csak a nagy, sokat zabáló kocsiknál, ott is akkor ha sokat használja.

2016. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!