Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómat meghirdettem...

Az autómat meghirdettem eladásra a neten a használtauto.hu oldalon, most kereskedőktől kapok SMS-t, akik megvennék a kocsit. Érdemes ezekkel foglalkozni?

Figyelt kérdés
Az kocsimat középáron hirdettem meg az oldalon, jelenleg 1,4-2,7 millióért vannak ilyen autók, én 1,95M-ért tettem fel, és most autókereskedések írnak SMS-t. Ezek vajon komoly érdeklődések, vagy reklámok, vagy odaviszem a kocsit, és mondanak 2/3-as, meg félárakat a kocsiért? Van valakinek tapasztalata? Nem szeretnék feleslegesen felutazgatni Budapestre, ha ezek nem komoly érdeklődések.
2016. nov. 30. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legelső és egyben legfontosabb, hogy nem te viszed oda az autót, hanem ők jönnek érte/megnézni. Ezután már lényegtelen hogy komoly-e vagy sem. Ha nem, elküldöd őket a hidegebb égtájakra.
2016. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írta. Menjenek ők el megnézni. Ha valóban érdekli elmegy. Aztán hogy annyiért adod e amennyiért vinné az a te dolgod. Alkudni biztos fog, max mondod, h annyiért nem. De lehet meg tudtok egyezni.
2016. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

A kereskedő a haszonból él, nem fizet annyit az autódért, amennyit az szerinte ér - ebben nincs is semmi meglepő.

Viszont, ha te viszed oda hozzá az autódat többszörösen hátrányos alku helyzetbe kerülsz.

Nem érdemes kereskedővel üzletelni, ha van időd, türelmed kivárni a komoly vevő jelentkezését.

Az autót senkihez ne vidd el, akit érdekel nézze meg nálad.

Azt is döntsd el, mi az az összeg, amennyit mindenképpen kapni akarsz érte, ha azt nem adják, marad nálad az autó.

Ragaszkodj a szabályos adásvételi szerződéshez, ne vigyenek bele "okos" üzletelésbe, s ha elviszik az autót, az okmányirodában jelentsd az eladást.

Nálad a kereskedő is megnézheti, de nem fognak tolongani, úgy már nem akkora üzlet nekik, mint ha otthonról kimozdítva ár alatti ajánlatokkal kényszeríthetnek az eladásra.

2016. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha ilyennel foglalkozol arra keszulj,hofy mindenbe bele fog kötni,semmi nem fog tetszeni neki,mindnere huzni fogja a szajat,majd a végén jön a szokásos duma hogy még ő tesz neked szivesseget azzal hogy megveszi joval aron alul az autodat mert ez a szar ugysem kene senkinek sem!
2016. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, most vagy nagyon olcsón hirdetted meg az autót az állapotához képest, vagy nagyon le akarják alkudni. Kérdezd meg az egyiket, hogy mennyit adna érte, és ha megadnák érte az 1.9-et, akkor ne add el, hanem hirdesd meg újra drágábban.
2016. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Jól látod. Az ár felét ajánlják majd a végén és pazarolják az idődet. Még akkor is jobban jársz ha engedsz az árából és úgy adod el egy rendes vevőnek. Ha találsz rendes vevőt mert az átlag vevők is elég nagy sggfejek tudnak lenni.
2016. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Honda FR-V-t tettem fel 1,95M-ért. Ennyiért eladnám, ha nem veszik meg, megtartom, nem számít. Ez csak a lehúzás a kereskedők részéről, amire gyanakodtam. Ezt a válaszemailt kaptam:


"Megtekintés nélkül sajnos nem tudok Önnek pontos árajánlatot tenni.


Sajnos nem tudunk oda menni megnézni az autót, de ha bármikor itt jár Budapesten, szívesen látjuk kereskedésünkben hétköznap 10 és 17 óra, illetve szombaton 10 és 13 óra között bármikor egy ingyenes, kötelezettségektől mentes állapotfelmérésre. Ez alapján megállapítunk egy árat, melyet ha Ön megfelelőnek tart, azt azonnal készpénzben kifizetjük."

2016. nov. 30. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy haverom elvitte egy ilyen kereskedésbe. Kijöttek a nagy szakértők a melegedőből és elkezdték szidni az autót.

Az ott olajfolyás (csak felcsapódott sár és víz volt).

Az autóban háromszor ennyi km van (ő vette újonnan és nem volt még tekerve és elég szép tisztán volt tartva).

Az autó nem makulátlan hanem vannak rajta karcok (egy használt autó se olyan mint ami most jött le a szalagról és ezt a kereskedő tudja a legjobban).

Még összeerőlködtek vagy nyolcféle szidalmat és mondtak egy gerinctelenül alacsony összeget.

Ott lettek hagyva mint a szr. Maradt a sima hirdetéses eladás.

Másfél hónap alatt egy normális vevő elvitte és még állítólag alkudni sem mert ezért a haver mondta hogy belekalkulálta az alkut ezért azt elengedi az árból.

2016. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!