Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy 2 év alatt...

Létezik, hogy 2 év alatt elromlik egy akkumulátor?

Figyelt kérdés
Idén tavasszal lenne 3 éves a régi, 94-es 1.3-as Swift akksija, ,,zselés" akksi. Többször merült már le teljesen és az itthoni, hagyományos töltővel töltöttem fel. Eddig szépen tekert, mindegy volt milyen hideg van. Pár hete megjelent egy probléma, hogy hidegen nehezen indult (csak gáz adásra), de tekert az akksi. Akkor megállapítottuk, hogy valahol injektor baja lehet. Pár napja meg megjelent az is, hogy az akksi sem akarja már tekerni legelőször hidegen. Ma alig indult be, most töltőn van az akksi. Járattam pár percig a motort, utána könyebben indult, tehát nem generátor baj. Mi lehet a baja az akksinak vagy bárminek?

2017. jan. 1. 12:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Az óra biztos nem szívja le.
2017. jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Na, megszólalt a szakértelem:

"A zselés akksinál ellenőrizni kell a folyadékszintet. A MIN és a MAX jelzés között kell lennie."


Ha te nekem zselé akkuban fapálcikával szintet mérsz, és megmutatod a min és max jelzést, akkor minden ingó és ingatlan vagyontárgyamat rád iratom.

A zselés akku azért zselés, mert a kénsavat benne felitatták, és ilyen zselé-szerű állapotban van. A zárt, gondozásmentes savas akkutól eltérően a zseléset lehet üzemeltetni mindenféle helyzetben, fejjel lefelé is.

2017. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen akku ez, de nincsenek rajta kupakok ez tuti.
2017. jan. 1. 14:00
 14/27 anonim ***** válasza:

Ha esetleg leírnád mi van ráírva, vagy le is fotóznád... :D


Valszeg sima gondozásmentes akksi. Épp tegnap néztem az egyik Bosch akksimat, azon sincs két év gari. Gondolom nem véletlenül :D

2017. jan. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

A "zselés" akku sem bírja feltétlenül tovább, mint egy hagyományos akku.

Bár amit általánosan "zselésnek" nevezünk, az ugyanolyan ólom-savas akkumulátor, mint az alap.

Annyi a különbség, hogy ez általában gondozásmentes (nem lehet utántölteni desztvízzel), illetve egy, azaz 1 cellánál található egy kis varázs-szem.

Abban található egy műanyag kis golyó, amely az adott cella savsűrűségének megfelelően egy adott magasságban található. Ettől lesz az, hogy fenn a nyílásban jellemzően zöld-fekete-világos színt látunk, ezzel utalva arra, hogy abban a bizonyos 1 cellában milyen állapot uralkodik.

Az igazi zselés akkumulátorok (általában luxus- és sport-verseny-autók, cross-motorok, csónak-motorok stb.) szintén ólomsavas-akkumulátorok, csak maga az akkusav fel van itatva egy üvegszál szövetben, így az nem lötyög, bírja a rázkódást, bármely pozícióban beszerelhető.

(léteznek valóban gél-állagú elektrolittal gyártott akkuk is, de nagyon ritkák)

Egyébként sajnos valóban előfordul, hogy a Te közel 3 éves akkud ennyi idő alatt behalt.

2017. jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen rádió + óra van benne:


[link]


Persze nem világítanak mindig :D

2017. jan. 1. 14:10
 17/27 anonim ***** válasza:
Milyen töltővel töltöd?
2017. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
2017. jan. 1. 14:15
 19/27 A kérdező kommentje:
Hol van a varázsszem?
2017. jan. 1. 14:22
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik akksin van.
2017. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!