Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Bravo 1.9 diesel nem...

Fiat Bravo 1.9 diesel nem indul, -13 fok. Váltót kinyomott kuplungnál egyik fokozatba sem lehet betenni. Mintha be lenne betonozva. Motort csak úgy indul ha ki van nyomva a kuplung, de amint leveszem a lábat a kuplungról, lefullad a motor. Mi az oka?

Figyelt kérdés
Vadonatúj Bosch s5 Silver akksi van benne.Motorolaj rendben van.Váltó eddig se volt túl olajozott járású, de mindig kapcsolható volt.
2017. jan. 7. 09:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy valami sűrű adalékot nyomtak a váltóba és ebben a hidegben teljesen ledermedt.
2017. jan. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Sokakat köztük engem is "meglepett" a hideg, nekem sem indul(t) be a benzines(!) Fiatom (üdv. fosolaszozók!), csak úgy hogy hidegindítót adtam neki. A váltó ilyenkor nehezen jár mert az olaj nagyon besűrűsödik ilyenkor, ebben semmi rendkívüli nincsen. A nemindulás oka nálad az lehet hogy nem működnek az izzítógyertyák, vagy a motor már olyan mértékben kopott hogy a kompressziója túl alacsony ahhoz meggyulladjon a gázolaj a hengerben.

Ha beindul akkor kicsit növeld meg a fordulatszámot (1200-1300-ig) és úgy engedd ki a kuplungot. Lehet hogy nem a megfelelő olaj van egyébként a váltódban.

2017. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 9 éves az autó, a motorjával semmi baj nem volt eddig, sőt, talán az az autó legerősebb pontja.1.9 D 150 LE. A váltóba nem töltöttek semmilyen adalékot, szerintem olaj sem sok lehet benne.Még a hideg beállta előtt megvettem bele az egyik legdrágább olajat, de a szerelő idő hiányra hivatkozva nem cserélte le.Az izzítógyertyát megnézetem akkor. Kár, hogy még a szerelőig se tudok elmenni így.A kapcsolatot a kinyomott-felengedett kuplung és a motor járása-nem járása között (üresben) nem értem..?
2017. jan. 7. 09:30
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Üresben is hajtja a nyelestengelyt és azzal együtt néhány fogaskereket. Mint írták, indítsd be kinyomott kuplunggal, adj egy kis gázt és lassan engedd fel a kuplungot. Ha már megtöri az olajat, menni fog.
2017. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Még az is előfordulhat, hogy közben az autó is megindul, mintha sebességben lenne!
2017. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%
Megnövelt fordulatnál??? Minek? Nem tudja kivenni üresbe. Persze, h lefullad. Nézd meg a motortérben a rudazatokat, de lehet bowdenes és befagyott a bowden!
2017. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Üresben van a váltó. Kipróbáltam, amit javasoltatok: Eszméletlen büdös, égett szag lett az utastérben+ a motorháztető alól fenyegető fehér füst jött.., úgyhogy levettem az egyik sarut az akksiról.Ebből trailer lesz
2017. jan. 7. 11:29
 8/22 anonim ***** válasza:
Jézusom, mit próbáltál, te, nagyon tehetséges?
2017. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha most azt mondod hogy a váltó sebességben van és úgy nem tudod a kuplungot felengedni lefulladás nélkül akkor én beleugrom a Dunába...
2017. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Sok hozzáértő van itt. Találgatnak csak. 9 éves autónál illett volna már lecserélni a váltóolajat, tök sűrű ilyen hidegben. Bowdenes, vagy rudas a váltó? Itt kell találgatni az ilyet? Ha valakinek gőze nincs hozzá, miért ír egyáltalán?
2017. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!