Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan aki csak simán...

NagyTibirka kérdése:

Van olyan aki csak simán kuplung problémák miatt autómata sebességváltós kocsira szerzett jogsit?

Figyelt kérdés
2017. jan. 9. 15:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Szeretném a jogositványt de tényleg nem megy a kuplung én ilyen vagyok szerintem alapból nem áll rá a lábam de nem megy. Szeretném letteni a jogsit de autómatára.
2017. jan. 9. 15:15
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Vannak automata váltós tanulókocsik, de nem minden iskolánál, ezért az iskola választásnál ezt is vedd figyelembe.

Nem te leszel az első, aki ilyen-olyan ok miatt nem is akar manuális váltóson tanulni, vizsgázni, később vezetni sem.

2017. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van. Sok a mozgássérült, -vagy amputálták a bal bokáját, vagy fáj a bal lába-, esetleg nem akar váltani..


néhány autósiskola pont ezzel foglalkozik.


Későbbiekben a full villanyautóknál úgysem kell a bal pedál.

2017. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kicsit pontatlan voltam nem vagyok mozgássérült csak simán nem birom megszokni a kuplungot mindig rettegek hogy lefulladok nem akarok kuplungos autót vezetni ezért szeretnék autómata sebességváltósra megtanulni,nem érdekel hogy az drágább ha javitatni kell vagy többez fogyaszt,de akkor se akarok ugy autóba ülni hogy rettegek a kuplungtól.
2017. jan. 9. 17:00
 5/9 Crisopher ***** válasza:
100%
Igen, erre van lehetőséged. Tanulhatsz és vizsgázhatsz is automatán. Egyetlen hátránya, hogy lesz egy kód a jogsidban hogy csak automata autót vezethetsz utána, manuálisat nem. De minden lehetőséged megvan automatára vizsgázni.
2017. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kösz szépen a válaszokat
2017. jan. 9. 17:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kézire raktam le (bár akkor még korlátozva se volt), mert sokkal egyszerűbb iskolát találni, meg így tudom vezetni a melós autókat is. Azért ez se egy kis szempont.

Viszont saját autóm elsőre is automata lett, engem nem érdekel a váltogatás pont leszarom. Pont azt szeretem benne, hogy magától csinálja.

2017. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem javasolnám azt, hogy automatán vizsgázz. Ha netán később nem fogsz tudni ilyen autót venni (jóval drágábbak, azt gondolom tudod) akkor meg leszel lőve a dologgal.

Nincs benne semmi olyan, ami nem tanulható. Csináld azt amit én az első órákon, engedd fel szépen lassan a kuplungot. Ha tényleg lassan engeded nem fogsz lefulladni, még ha gázt sem adsz akkor sem. Aztán mikor már jobban megy akkor tudod hogy mennyire kell felengedni, ahhoz, hogy normálisan is el tudj indulni vele.

2017. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

régi kérdés, de mi a helyzet kérdező?

levizsgáztál azóta? milyen autóra?

2023. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!