Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 3 as seria benzinesekbol...

Barob89 kérdése:

Bmw 3 as seria benzinesekbol melyik a megbízható, ajnalott? Melyik ev tipus fogyasztásilag is mukodesileg is?

Figyelt kérdés

2017. jan. 11. 12:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt N-es motor az E46-ban??? Az N42 / N46 akkor micsoda? Az N42-nél voltak vezérműlánc problémák de a láncfeszítő miatt. A múltkor egy BMW szervizes nyilatkozott itt a másik N46 motorról amiről csak annyit rosszat tudott elmondani hogy filléres termosztát problémák voltak velük de ez is csak az elsőnek gyártott sorozatokat érintette.

Vehet 118d-t vagy 120d-t is és akkor megint más problémákkal találja magát szembe de ezek is elég ismert és megoldható dolgok.

2017. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Ertem , jo hat nekem evidens a dolog... dizel nem kell annyit nem fogok menni vele inkabb varosba kell , bar kint is fogok menni tok folos a dizel , coupet akarok venni vmi normalisabbbat 1.2-1.7 kozott szigoruan 3 asba igy marad a e46 , csak foggalmam sincs miket lojjek ki es miket nezzek 316 318 320 323 ami igy szobajohet fogyasztast se akarom nagyon atlag laza 12 fele tologatni ... jo labfuggo de en spec nem vezetek durvan rallysan vergodosen nem arra kell ... csak mert 318 ba is van 118 143 lovas es stb... meg ez az evjarat meg mondjak igen olvastam N es motorkodu kocsit lojjem ki ... aztan tenyleg tanacstalan vagyok akkor mibol szelektaljak ... es nem akarok tav korbe nezegetni leszukitenem ha lehet :) vagy gondolkoztam ezen a e90 ugye ez mar a 3 as 2005 tol van hogy az miylen .. passz olvasgatom ... van hideg meleg , pro- kontra ervelesek de , ink tulajdonosokok tanacsatit irant leskelodom :) koszi eddigieket rajta vagyok az ugyon nezegetem tanulok :P :)nem akarok belefutni semmibe se hirtelen .
2017. jan. 14. 13:19
 13/43 anonim ***** válasza:
318is alatt ne válassz, a 143lovas az már egy jó motor, után a 323 ami még jó választás neked
2017. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
A 143 lovas pont N-es motor, kerülném. E46-ból már nincs 318is. A legkevesebb gond a gyengébb M43 motorokkal van. Kényelmes kocsikázásra megteszi, de ha szeretnél egy kis BMW élményt, akkor csak hat henger, 320i és nagyobb. 12 literből bőven megáll. Én 10 körül járok az E36 28i-vel.
2017. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

Szerintem ti az N-es motorokra a régebbi Autorevue legrosszabb motorok gyűjteménye miatt vagytok kiakadva. De ott is csak az N45 (hengerfal repedési hajlam) / N47 (lánc szakadási hajlam) / N63 (túlmelegedési hajlam) kódú motorokra írják hogy gyárilag szarok. A többi N-es motornak semmi baja az égvilágon.

[link]

[link]

Egyébként a 6 hengeres BMW hívők már rég megkapták a nagy pofont a BMW-től azzal hogy a nagyobb motorokat is 4 hengerrel és turboval gyártják vagy 3 hengerrel és villanymotorral és már csak a legfelsőbb kiadások lesznek 6 vagy több hengeresek.

Továbbra is azt mondom hogy 1-eset érdemes venni mert abban is képviselteti magát mindegyik motortipus és nagyon tartják az árukat. Az ilyen a szomszéd megvette és szar volt történetek ahogy írtam abból adódnak hogy magyar szokás szerint németbő' behozza a legolcsóbb sok km-es autót amikről különben végre már elismerték a németek is hogy tekerik az órát náluk is. Ugyanaz az autó van 1 millióért és 2 millióért is akkor melyik a jobb és melyik már a roncs? Egy ilyen olcsón vett roncs autóval már az is eredmény ha Németországból saját kerekein haza tud vele gurulni hiba nélkül aki megvette.

2017. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
Ja amúgy én nem vennék BMW-t de ha úgy alakulna (ha nem találnék mást jobb állapotban) akkor 1-eset és nem menőzés miatt hanem mert a leglassabban veszítik az értéküket és ha nem egy roncsot veszel valamelyik felsorolt gyári hibás motorkódú motorral akkor egy nagyon bevált autó ami sokáig hasznodra lehet.
2017. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Az e90 teljes benzines szériája érintett a láncszakadásban.(igen a 6hengeresek is, lásd powerfanatics e90 325i topic)
2017. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

ertem . koszi csinalok egy listat melyik motorkodokat lojjem ki :) , hat figy neztem 1 est passz.. nekem pciit noies azert maradnek egy e46 coupenal :) sedan nem kell legyen feltekenyebb a parom :DDDDD nem amugy nekem ez tetszik :)

es amugy 1 esbe 116 os ? :/ nem gyenge az ? .. elso 3 oldalt csak az van pl hasznaltautokon majd csak utana jon egy 118 as fura :) .

2017. jan. 14. 18:31
 19/43 A kérdező kommentje:
meg tenyleg latom mar a dizelt is ide vonjatok , bar nem zavar nyugodtan de nekem igy az 1.6 dci meg hdi dizel motorok meg 1.9 es tdi .. passatok golfok ford stb.. jo ezek jok es kesz nekem itt megaltl a dizel de engem konkretan a benzines 3 as erdekel ebbe total nem vok jartas :) ezert ezt olvcsagatom erdeklodom :) tenyleg egy jo benzinessel kint kb hasonloan eszik mint egy dizel varosba igen ... benya eszik .. de dizel is .. nekem nem kell nem fogok annyit menni vele ... csak betokosodan a dizel :) betegagy lenne nalam :) azert is csak BENNYA !:)
2017. jan. 14. 18:45
 20/43 anonim ***** válasza:
Az 1-es egyáltalán nem nőies hanem fiatalos. A Z-sorozatot szokták nőiesnek nézni de az se igazán az. A 2012-es F20 lett nagyon elrontva és talán arra lehet mondani hogy nőies vonásai vannak. Igyekeztek is a BMW-nél kiadni egy újabb faceliftes változatot ami már normálisra sikerült. A 116i-vel is el lehet közlekedni de a 118i-vel már jobban mozog a vas. Az E46-ot azért nem ajánlom mert már épp elég van belőle és még így is nagyon nehezen lehet megkíméltet találni. Ami megkímélt azt meg olyan áron adják hogy már vehetsz egy 1-eset is ami azért sokkal jobban tartja az árát majd később is. Az első generációs 1-eset 2011-ig gyártották ezért lehet belőle kapni későbbieket is.
2017. jan. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!