Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a teendők mielőtt vennék...

Mik a teendők mielőtt vennék egy használt autót?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy hol tudom le ellenőriztetni

az autó volt-e törve

nem lopott

nincs valamiféle turpisság vele


2017. jan. 20. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Erre ott van a markaszerviz meg az eredetiseg vizsga
2017. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Festékréteg vastagság mérőt vigyél, ha másnem kölcsönözz, és megkéred, hogy tanítsák meg hogy kell használni.

Plusz ragaszkodj ahhoz, hogy ha kell tankolsz a kocsiba, de a "próbakör" az legalább egy 80-100 kilométer legyen, hogy mindene normálisan bemelegedjen (az olaj is) ebben a hidegben.

2017. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
80-100km-es probakör?!?Az igen.....te most sétakocsikazni akarsz menni vagy autot venni?
2017. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Erre ott van a markaszerviz "


..gondolják sokan naivan..egy kis olvasnivaló: [link]

2017. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"80-100 kilométer legyen, hogy mindene normálisan bemelegedjen"... sztem egy 0-val többet írtál.
2017. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 éve vettem egy pöpec kis Suzukit. Szerelőm mondta, hogy törve volt az eleje, de tökéletesen jól megcsinálták.

Megvettem, eredetvizsga oké, majd az okmányirodában jött a hidegzuhany, nem írják át, mert NAV foglalás van rajta (kiderült jogtalanul, úgyhogy 1 hónap alatt rengeteg utánajárással le tudtuk vetetni).

Szóval ennyit az eredetvizsgáról...


Amúgy a 4 év alatt sok-sok km-t beletettem, szinte teljesen hibamentes, úgyhogy én elégedett vagyok vele. Nem kell félni a törött kocsitól, ha jó kezek rakták össze.


AZt hiszem ügyfélkapun olyan 1000 Ft/rendszám összegben le lehet kérdezni, hogy van-e valami a kocsival (ott még az utolsó műszaki km óra állását is megmondják)

2017. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vásárlás előtt felhívtam a márkaszervízt (ahol újkora óta szervízelték) és készségesen elmondták az autó történetét telefonban!

Másik autó vásárlása előtt személyesen mentem be egy másik márka márkaszervízébe, ahol a munkafelvevő megesketett, hogy ne áruljam el, hogy kiadja az adatokat, majd kiadta. Nyilván nem mondom meg, hogy hol :-)

2017. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6: Nem eredetvizsga, eredetiség vizsgálat. Csak a jármű azonosítóinak eredetiségét ellenőrzik, és összevetik a nyilvántartással, szóval nem sokra jó, inkább lehúzás.


Ezen az oldalon megtudhatod, hogy vettek-e fel rá biztosítási díjat, de az se 100%:

[link]


Itt lehet a km óra állásokat ellenőrizni, valamint többek között a körözést és a foglalásokat is. (Ügyfélkapu regisztráció szükséges)

[link]

2017. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!